Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V městské dopravě může zaznít vaše báseň

 
čtvrtek, 3. dubna 2014, 11:13

Dubnový literární festival Literatura (ne)Žije nalezl vskutku originální podporu. Akce se zúčastní Dopravní podnik města České Budějovice, který po celé tři dny konání festivalu nahradí tradiční hlášení zastávek ve všech jeho dopravních prostředcích krátkými básněmi.

Je to výzva i pro vás! Pokud se věnujete básničkám, může vaše dílo v městské dopravě zaznít!

„Právě teď probíhá možnost složit krátkou básničku na jména zastávek, které slyšíte každý den. Máte tak možnost po tři dny poslouchat váš výtvor. Stačí vložit svoje verše na náš Facebook a být nejoriginálnější,“ uvedla pořadatelka festivalu Eliška Štěpánková, která zároveň dodala, že z nabídky Dopravního podniku České Budějovice jsou organizátoři velmi nadšení! „Všechny došlé básně důkladně zhodnotíme, nejlepší vybereme a necháme namluvit profesionálními herci. Uzávěrka je 6.dubna.“

Festival Literatura (ne)Žije se uskuteční hlavně v ulicích Českých Budějovic, a to v termínu 23. až 25. dubna. Můžete se těšit na bohatý a netradiční program, který bude postupně zveřejněn. „V současné době probíhá sbírka nepotřebných knih, kdy je lidé nosí do literární kavárny v Nové ulici v Českých Budějovicích. Organizátoři v průběhu festivalu knihy umístí na náměstí a každý si bude moci vybrat a odnést jakoukoliv knihu, která jej zaujme,“ zmínila Eliška Štěpánková.

Včera se sbírka knih konala i přímo na českobudějovickém náměstí.

 


 

Kam dál?

Do Budějc se chystají studenti z pěti zemí

čtvrtek, 3. dubna 2014, 10:43

Již podruhé se v Budějcích uskuteční mezinárodní projekt v rámci evropského programu Mládež v akci. Do Budějc se chystá 25...

VÍME PRVNÍ! Obnovená Nirvana vystoupí v Budějcích!

úterý, 1. dubna 2014, 08:33

Jen totální šílenec mohl ještě nedávno doufat, že se legendární Nirvana vrátí zpátky na scénu. Kurt Cobain byl natolik silnou...

Město v létě ožije festivalem, zapojte se do tvorby programu

pondělí, 31. března 2014, 14:48

Jednou z nejnavštěvovanějších letních akcí v Budějcích byl vloni festival Město lidem, lidé městu. Že vám to nic neříká? A co...

Budějce budou hostit festival elektronické hudby

neděle, 30. března 2014, 15:38

Studentský elektronický festival nabídne ve svém dvoudenním programu mnoho hudebních elektronických stylů, které na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.