Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Jihočeském divadle to připomínalo party u Gatsbyho

 
úterý, 19. listopadu 2013, 11:25

Česko zažilo ze soboty na neděli velkou premiéru, a totiž Noc divadel. V Evropě je tento výjimečný den zavedený od roku 2008, do Čech ale přišel až letos a zaznamenal mimořádný úspěch.

V čtyřiadvaceti městech České republiky se otevřely dveře divadel a do programu se zapojilo přes osmdesát souborů. Mezi nimi i herci z Jihočeského divadla.

Noc divadel v budějckém hereckém svatostánku započal představením Škola základ života. Od osmi hodin se pak divadlo otevřelo všem návštěvníkům a nabídlo rozmanitý program.

Samotní herci provázeli prostory divadla od foyer až po maskérnu, baletní sál či vlásenkárnu. Maskérka pak předvedla svůj um - ženu z publika nalíčila na muže a z muže pak udělala fešnou padesátnici.

Nálada byla uvolněná a bezprostřední. K poslechu i tanci vyhrávalo swingové trio Avalon a v prostorách divadla to svou atmosférou připomínalo party u Gatsbyho, a to nejen díky tématu večera, totiž třicátých let.

Většina návštěvníků pojala dress code stylově a dámy v šatech ozdobených pírky a muži v oblecích i kloboucích dotvářeli celkový dojem a do divadelních interiérů se skvěle hodili. Po deváté hodině večerní pak na pódiu vystoupil operní sbor a zazpíval několik gospelů a spirituálů.

Diváci byli nadšení! V sále byl přítomen i ředitel Jihočeského divadla Jiří Šesták. Nechyběl ani stylový fotokoutek s dobovým velorexem, kde si mohli zájemci udělat památeční fotografii přímo z polaroidu.

Noc divadel se letos poprvé konala i v Belgii a Bulharsku. První ročník této akci v Jihočeském divadle má ambice zpopularizovat divadlo a přitáhnout tak lidi, kteří k němu mají stále daleko.

 


 

Kam dál?

V Gerbeře zavládla noc nejtvrdšího drum&bassu

pondělí, 18. listopadu 2013, 11:30

V rámci celosvětové Therapy Sessions, která letos slaví deset let své existence, se v pátek do Budějc sjela celá řada DJs...

Film Křídla Vánoc vyprodal Dámskou jízdu

sobota, 16. listopadu 2013, 11:46

Téměř dva roky navštěvuje Budějcká Drbna akci pro ženy pořádanou multikinem CineStar a poprvé za tu dobu se jí stalo, že neměla...

Zpěváka jim málem vykastrovali štětkou od záchodu

čtvrtek, 14. listopadu 2013, 14:10

Českobudějovičtí Isacaarum jsou už roky velikým pojmem tuzemské extrémní metalové scény. Zatímco se fanoušci stále dohadují,...

Budějce se díky Therapy Sessions stanou městem drum&bassu

středa, 13. listopadu 2013, 19:46

Světoznámá párty Therapy Sessions slaví deset let své existence a řítí se jako uragán i na Českou republiku - letos se uskuteční...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.