Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V CineStaru se promenádovaly modelky v zástěrách

 
pátek, 8. února 2013, 10:18

Šampaňské, netradiční módní přehlídka, bohatá tombola, příjemná komorní atmosféra a hlavně předpremiéra filmu Babovřesky. Tak vypadala středeční Dámská jízda v multikině CineStar. Velký sál plný žen a dívek, mezi nimiž tu a tam vykukovala i hlava nějakého muže.

Na úvod večera byli představeni sponzoři a hned potom se dámy kochaly netradiční módní přehlídkou. No považte, kde byste mohli vidět modelky nalíčené za staré babky, promenádující se v zástěrách a natřásající u toho peřiny?

Po přehlídce nastalo pár napínavých momentů, kdy se losovala tombola. Chvílemi jsem si opravdu z celého srdce přála, aby moderátorky rádia Kiss Jižní Čechy Adéla Jirkalová a Žaneta Andělová vylosovaly mé číslo.

Mezi cenami byla například pečená kachna, medovník nebo velice stylové holínky s motivy Babovřesk. O ty jsem tedy opravdu stála! Bohužel ale musím říct, že jsem nikdy nic nevyhrála a tato životní zkušenost se mě držela i ve středu.

Pak už nezbývalo nic jiného, než napjatě čekat na tu slavnou vesnickou romanci. Už v prvních minutách filmu sál propukal v hlasitý smích, a tak jsem se nemusela bát nudy. Smích divaček a několika diváků se ozýval téměř po celou dobu filmu.

Autentické vesnické drbny v zástěrách, romantická láska, šílená rodinka a mladý velebníček. To vše přispělo ke komičnosti a kouzlu filmu. Musím přiznat, že i já jsem se chvílemi opravdu smála.

Nevím, zdali Babovřesky překonají tolik oblíbenou Troškovu trilogii Slunce, seno, ale už teď mohu říct, že je mi líto dosavadního hodnocení snímku od veřejnosti. Čeští diváci mají totiž v oblibě řídit se spíše podle recenzí, než aby si udělali vlastní názor.

Za sebe tedy Babovřesky doporučuji. Na odreagování jsou jako stvořené. Navíc je režisér Troška situoval do našich krásných jižních Čech.

Na příští Dámskou jízdu se milovnice filmů mohou těšit už 6. března. Promítat se bude opět český film Martin a Venuše.

 


 

Kam dál?

Rapeři chystají novou desku, už vydali dva singly

středa, 6. února 2013, 19:48

Chason a Spine jsou rapeři z Budějc, kteří plánují na jaře letošního roku vydat nové album. Přestože nejsou na scéně žádnými...

V Modrých dveřích zahrají Kahovec se Sodomou

středa, 6. února 2013, 16:10

Rock´n´Roll tady bude i když my už tady nebudeme - to je titul posledního alba Karla Kahovce, Viktora Sodomy a skupiny George &...

FOTO: Plavští oslavili začátek masopustu

pondělí, 4. února 2013, 12:42

V rámci takzvané slaměné koledy, která má v obci Plav u Českých Budějovic již 23letou tradici, se v sobotu sešla skupinka přátel...

V Budějcích začala výstava prehistorických zvířat

sobota, 2. února 2013, 16:42

Přibližně dvě desítky nejatraktivnějších robotických modelů prehistorických zvířat v životní velikosti uvidí návštěvníci výstavy...

 

Komentáře

V. Marešová

Dobrý den, hezký článek, jen podotýkám že šlo o pečenou husu :)

pátek, 8. února 2013, 13:35
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.