Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V centru města se odpočívalo na zeleném trávníku

 
neděle, 31. srpna 2014, 18:25

Dvoudenní pouliční slavnost v centru města byla příjemnou tečkou za letními prázdninami. Krajinská ulice se proměnila v park plný zábavy, hudby a tance. Představili se zde i budějovičtí umělci a instituce, které se věnují volnému času dětí a mládeže.

Krajinská ulice ožila. Naplnila se dětmi, které měly plné ruce práce. Program si pro ně připravil výtvarný ateliér Tvor, Debrujáři, hřiště Bez bot a Objevárium. Malovaly se tašky, plátna, pro nejmenší tu byly na trávě rozendané různé skládačky a rébusy. Sportovně nadané děti si mohly zkusit horolezeckou stěnu nebo houpání na hrazdě.

Nenudili se ani dospělí. Ti si mohli zahrát obří šachy, deskové hry nebo stolní fotbálek. Program byl bohatý. Vystoupila kapela Swing trio Avalon, Wild Sticks, Cirkus Tety, kapela Naladěno a nechyběla ani módní přehlídka značky Mon-Mon a Si.

„Jsem ráda, že se akce takového typu pořádají. Děti nemají čas myslet na to, že končí prázdniny a skvěle si to tu užívají, zatímco my si můžeme v klidu posedět, popovídat si s přáteli a k tomu ochutnat něco dobrého a udělat si radost šperkem či kouskem lahodného dortu. Dneska jsme tu už od deseti hodin a domů se ještě nechystáme,“ prozradila odpoledne Drbně Jana Vrkotová.

Koho už hraní unavilo, mohl se posadit do velkých polštářů nebo lehátek přímo na živém trávníku, který byl do Krajinské ulice speciálně přivezen. Lidé této možnosti oddechu plně využívali. Zuli si boty a vyhřívali se na slunci, které chvílemi vykukovalo zpoza mraků. O občerstvení se postarali mnozí stánkaři. Někde voněla káva a koláče. Jinde zase španělská Paella, kvalitní čaj či medovina.

Další program se odehrával na Piaristickém náměstí, kde vystoupil Cirk La Putyka, což jsou profesionálové věnující se žánru nový cirkus. Úspěch tohoto souboru značilo i množství lidí, které na jejich vystoupení přišlo a to ne jednou. Naštěstí až po jeho konci se rozpršelo.

„Dneska máme štěstí, že mají suché podium. Na vystoupení jsem byl i včera, ale museli ho předčasně ukončit, protože podlaha byla vlhká a nebylo možné na ní dělat akrobatické kousky. Jsou neuvěřitelní. Moc se na jejich vystoupení dnes těším,“ řekl Josef Malovec.

Budějcká Drbna se nakonec přesunula k Železné panně, kde už byli připravení prodejci plovoucích lampionů štěstí, které se v osm hodin večer vypouštěly na slepé rameno Malše.
,

 
 
 


 

Kam dál?

Prázdniny byly zakončeny pouštěním lampionů štěstí po Malši

neděle, 31. srpna 2014, 14:38

Světélkový happening na vodě se ze začátku neobešel bez kapek štěstí. Počasí se však přece jenom smilovalo a pršet přestalo,...

Dvoudenní slavnost pokračuje ve velkém stylu

sobota, 30. srpna 2014, 18:10

Festival Město lidem, lidé městu včera pobavil a hlavně potěšil. Dneska ale pokračuje ještě ve větším stylu. Stánků je více,...

Hudební náplň Krajinského korza nezklamala

sobota, 30. srpna 2014, 13:08

Krajinské korzo nabízí kromě jiného také řadu hudebních lahůdek, o čemž se přesvědčili návštěvníci už včera. Výborní Naladěno,...

Vrcholem dvoudenní slavnosti bude vypouštění lampionů štěstí

sobota, 30. srpna 2014, 08:17

Festival Město lidem/lidé městu se přehoupl do své druhé poloviny. Včera Krajinskou ulici navštívily stovky lidí, které se bavily...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.