Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Café klubu Slavie se v pátek skončilo s hulením

 
úterý, 29. října 2013, 14:32

V pátek večer to Budějcích opravdu žilo. Kromě slovenské zpěvačky Kristiny se v jihočeské metropoli objevila chlapecká taneční, pěvecká a striptérská skupina z Prahy 5 Smíchova, jak se Mig 21 prezentují na svých facebookových stránkách.

Tahle ´chlapecká´ kapela odehrála v pátek večer báječný koncert v prostorách Café klubu Slavie. V pořadí osmé vystoupení v rámci jejího turné Šňůra Tour si Budějčáci užili na plný pecky.

Lístky byly vyprodané a milovníci hitů jako Snadné je žít nebo soundtracku k filmu Muži v naději Chci ti říct se začali scházet už před sedmou hodinou večerní.

Jaké bylo překvapení, když koncert začal téměř načas, ačkoliv kapela dorazila do Budějc s nemalým zpožděním - a tím pádem se ani nedostalo na Budějckou Drbnu, aby udělala rozhovor s Jirkou Macháčkem.

Atmosféra v klubu byla skvěle nadupaná. Ačkoliv tam nebylo téměř k hnutí, Budějčáci si vystoupení užili na maximum. Zazněly pecky jako Malotraktorem, Máma se vrací nebo nová studiová píseň Mávej, kterou Mig 21 hrají už dva roky.

Až nyní se ale rozhodli představit ji touto cestou i s videoklipem. Píseň je přetextovaná klasika od Franka Sinatry My way. Jirka Macháček si jí předělal podle sebe a podle stylu kapely a vznikla tak velice povedená věc s notoricky známou melodií. Posluchače zaujme hned první verš, kde se zpívá „Končím s hulením...“

Koncert se povedl i z audiovizuálního hlediska, na které si členové kapely potrpí. Retro kostýmky, promítání na stěnu a jiné hračičky tematicky laděné s texty písní.

Velká show a charismatický Macháček. Tak by se dal shrnout výstup téhle kapelky, která na české scéně působí již od roku 1998. Mig 21 jsou skupinou, která se skvěle hodí na takové klubové scény, jako je například v Café klubu Slavie. Komornější prostředí jim sluší o mnoho víc, než velká festivalová stage.

Do konce jejich turné zbývá ještě šest listopadových koncertů. Pokud je tedy milujete stejně, jako Budějcká Drbna, neváhejte vyrazit třeba do Prahy. Stojí to za to!

 


 

Kam dál?

FOTOREPORT: Kulturní dům Slavie se otřásal v základech

pondělí, 28. října 2013, 20:40

Přes sedm stovek lidí a milovníků drum and bassové hudby se sešlo minulý týden pátek na akci, která na jihu Čech nemá obdoby....

Budějčáci si užili úžasný koncert s Kristínou

neděle, 27. října 2013, 09:55

Fanoušci zpěvačky Kristíny se dočkali! Slovenská kráska v pátek večer rozezpívala velký sál DK Metropol. A bylo se i na co dívat!...

„Užívejte si každý den naplno!“ zaznělo na Dámské jízdě

pátek, 25. října 2013, 16:37

Dobrá nálada panovala v sále číslo sedm budějckého multikina CineStar, kde se ve středu odehrávala jedna z dalších Dámských jízd....

ANKETA: Vyberte nejlepší kulturní akci v Budějcích

pátek, 25. října 2013, 10:38

Kulturní program v jihočeské metropoli bývá každoročně velmi bohatý. Budějčáci si můžou vybírat z divadelních představení,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.