Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Úsměv prosím, festival fotografie je tady

 
pátek, 13. dubna 2012, 07:48

Milovníci kouzelných skříněk, ze kterých lezou barevné obrázky, pozor. Šestý ročník festivalu tvůrčí a dokumentární fotografie od významných světových, ale i tuzemských autorů s názvem Fotojatka dorazil do Českých Budějovic.

Festival začal ve čtvrtek večer, kdy jste měli možnost v centru města, pod širým nebem, shlédnout série projekcí na různých exteriérech zdarma.

Hlavní část se odehraje dnes, tedy v pátek 13. dubna, v kině Kotva. Od devatenácti hodin tam bude k vidění několik stovek skvělých fotografií od různých autorů s hudebním či zvukovým doprovodem, který navodí vhodnou atmosféru k promítání.

Představí se jak naši umělci Jiří Stach, Salim Issa, Lina Németh, tak i umělci z Rakouska – Reiner Riedler, Polska – Maciej Dakowicz, Švédska – Kristoffer Axén, Kanady – Lynne Cohen, Nového Zélandu – Geoffrey H. Short a mnoho dalších. Jako součást festivalu si budete moci v kině prohlédnout výstavu fotografií Japonsko od Daniela Šperla.

V sobotu 14. dubna se pak v kulturním klubu Horká vana bude pořádat tvůrčí fotografická dílna Impulzzz. Od deseti hodin dopoledne do půl páté odpoledne si můžete porovnat váš fotografický um s ostatními fotografy.

V sedmnáct hodin se pak opět v tomto klubu odehraje přednáška s projekcí, na které se přiučíte různé přístupy k fotografování krajiny v podání Tomáše Pospěcha a Jana Pohribného.

Festival bude končit v Domě U Beránka, kde od osmi hodin večer proběhne fotoprojekce toho nejlepšího z minulých ročníků za doprovodné vůně pečícího se čuníka.

Foto: www.fotojatka.cz

 


 

Kam dál?

Režisér Jiří Strach přijede do Budějc představit svůj film

čtvrtek, 12. dubna 2012, 22:06

Jihočeská premiéra zbrusu nového českého filmu Vrásky z lásky sice už dnes v českobudějovickém multikině CineStar proběhla,...

SOUTĚŽ: Vyhrajte lístky na dnešní koncert Petra Spáleného

čtvrtek, 12. dubna 2012, 08:38

Do společenského sálu DK Metropol dnes zavítá česká hudební legenda s originálním a velice příjemným hlasem. Petr Spálený v...

Vulkanické erupce inspirovaly dva lucemburské umělce

středa, 11. dubna 2012, 07:35

Zajímavé a neobvyklé pojetí reality dvou umělců z Lucemburska v projektu nazvaném Toward the Event Horizon (K horizontu událostí)...

Hudba táborské kapely Peshata vás nabije energií

neděle, 8. dubna 2012, 18:43

Jeden z nejlepších koncertů, kterého se v poslední době Budějcká Drbna zúčastnila, se odehrál ve čtvrtek v Mighty Baru Velbloud....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.