Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Umělci předvedou na obnažených tělech své nápady

 
sobota, 2. srpna 2014, 08:54

O tomto víkendu se v rámci Frymburkfestu koná nultý ročník Bodypaintingového festivalu. Vzhledem k zaměření této akce na charitativní činnost pro hendikepované děti bude tématem dvoudenní soutěže Pohádka.

Umělci se na téma připravují již měsíc a půl. Za tuto dobu museli vymyslet nejen obsah malby, ale i doplňky a vhodnou formu představení modelu divákům. Celé představení je doprovázené hudbou a výstupem modela nebo modelky.

Pro diváky bude velice zajímavé pozorovat umělce přímo při tvorbě, protože do poslední chvíle nebudou vědět, jaké dílo umělci vytvoří. Soutěžit se bude ve dvou kategoriích - Hubka a štětec a Airbrush.

Soutěž v kategorii Hubka a štětec proběhne dnes, kategorie Airbrush je na programu zítra. Po ukončení jednotlivých soutěží bude následovat vyhlášení vítězů. V neděli je navíc připravena pro zájemce facepainting show.

O vítězích bude rozhodovat odborná porota ve složení Alex Barendregt - zakladatel a ředitel WBA (World Bodypainting Association) a WBF (World Bodypainting Festival) z Rakouska, Dana Hošková - vizážistka ze Slovenska, a Filip Matušinský - fotograf. Všichni budou dohlížet na kvalitu a čistotu malby a na dodržování pravidel, která jsou předem dána.

Bodypainting je odnož výtvarného umění, kde umělci vytváří svá díla na nahá těla modelů nebo modelek. Bodypaintingu se v České republice věnuje jen malá hrstka umělců. Pro malbu na těla modelek a modelů se používají speciální zdravotně nezávadné barvy.

Umělci, kteří vytváří díla na nahá těla, stráví svou prací šest hodin práce. Malým nedostatkem tohoto umění je jeho pomíjivost. Totiž obrazy, které jsou na tělo namalovány, musí být ještě ten den smyty. Umělcům tak zůstávají jako důkaz jejich krásné práce jen nádherné fotografie svých děl.

Frymburkfest nabízí kromě bodypaintingové soutěže sérii charitativních koncertů, jejichž výtěžek poputuje na podporu hendikepovaných dětí charitativního projektu Číslo na Boha, a také řadu uměleckých exhibicí a soutěží.

ČTĚTE TAKÉ: Hvězdy budou zpívat z hladiny Lipna pro postižené děti

Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Vodňany žijou v Zátiší. Až do nedělního rána

sobota, 2. srpna 2014, 08:11

Vodňanský lesopark V Zátiší opět ožívá! Občanské sdružení Vodňany žijou pořádá třetí ročník letního festivalu. Až do nedělních...

FOTOREPORT: Čechomor zahrál unplugged. A skvěle!

pátek, 1. srpna 2014, 20:18

Sice jen ve třech... to by ale František Černý, Karel Holas a Radek Pobořil nesměli být tak kvalitní muzikanti, aby návštěvníci...

Město usiluje o zapůjčení kopií korunovačních klenotů

pátek, 1. srpna 2014, 12:10

Již v příštím roce oslaví město České Budějovice 750 let od svého založení. Pří této příležitosti by měly být v jihočeské...

SOUTĚŽ: Pódium na hladině bude patřit Petru Bende

pátek, 1. srpna 2014, 10:31

Program Frymburkfestu se blíží do své poloviny. Dnes večer se na hladině lipenské přehrady představí dva pánové. Od půl deváté...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.