Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Umělci předvedli své nadání v ulicích města

úterý, 2. července 2013, 11:32

Centrum Českých Budějovic minulý týden oživili pouliční umělci, kteří po dva dny předváděli své dovednosti pod širým nebem. Naštěstí se počasí umoudřilo a přestalo pršet, takže třetí ročník Buskers festu proběhl podle plánu.

Busking je označení pro jakékoli pouliční vystupování, ať už hudební, divadelní či třeba artistické. Tento rok byla akce věnována památce Filipa Topola, který zemřel před několika dny. Ten totiž se svou skupinou Psí vojáci stál v roce 2011 u zrodu tohoto festivalu.

Ve čtvrtek se hned na několika místech představily zajímavé kapely a divadla, ale vystoupili také artisté, prozaici či malíři. Jedním z míst, kam se Budějcká Drbna vydala, byla Lannova třída u nádraží, kde se jeden postarší odvážlivec odvázal a přede všemi rozjížděl taneční show při koncertě kapely Singhaia.

Dalším oblíbeným místem se stal park Na Sadech, kde zahrála skupina Epydemye a kapličtí hudebníci Exfanta. U Černé věže se zase hrálo divadlo a potom na ukulele. Hlavní program se v šest hodin večer přenesl na Sokolský ostrov, kde večer uzavřela punková kapela Caesarovy Kanady.

V pátek se umělci představili na Piaristickém náměstí, Lannově třídě u Vatikánu, autorské čtení básní proběhlo u divadla a Na Sadech zněly rytmy kapely Vees. To hlavní se odehrálo odpoledne na Sokolském ostrově, kde vystoupili například Strong Coffee či kapela h.USA.

Na stejném místě celý den probíhaly i výtvarné dílny pro děti, ukázky akrobacie na šále či slackline workshop.

 
 
 


 

Kam dál?

Výstavní síň zaplnily terče, uniformy a zbraně

úterý, 2. července 2013, 09:16

Včera začala v budově budějcké radnice výstava Českobudějovičtí ostrostřelci, která mapuje historii místního ostrostřeleckého...

FOTO a VIDEO: Při famózní show nad Vltavou se tajil dech

sobota, 29. června 2013, 02:18

Multimediální projekční show Živly vyvrcholil na náplavce u Dlouhého mostu páteční festival Vltava žije. Zajímavý program...

Zapomenuté místo u Slavie bude v létě žít kulturou

pátek, 28. června 2013, 10:57

Letní scéna před spolkovým domem Slavie se o prázdninách stane významným kulturním centrem Budějc. Café klub Slavie ve spolupráci...

Španělé tančili v Krajinské ulici mezi kapkami deště

čtvrtek, 27. června 2013, 20:53

V rámci jubilejního 25. ročníku festivalu Tanec Praha přijela tento týden do Českých Budějovic taneční skupina La caja dansa,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.