Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Úchvatná narozeninová párty. Audiovizuální show na počest Budějc nezklamala

středa, 11. března 2015, 08:00

A je po všem… Dlouho očekávané oslavy 750. výročí od založení Budějc, respektive jejich velkolepé zahájení, jsou minulostí. Tisíce lidí si včera večer užily nádhernou vizuální show, která byla chvílemi skutečně strhující, ohňostroj a pořádnou dávku energické muziky.

Celá sláva začala v 17 hodin. Jako první se na scénu postavila jihočeská stálice He Band, která rozbalila jiskřivé reggae. Pokud si někdo myslel, že kapela bude hrát pro několik skalních, protože většina lidí přijde až na hlavní bod programu, byl na omylu. Hned od začátku bylo před pódiem skutečně husto, takže měli He Band velmi slušnou podporu. A že si svůj set užívali!

A lidé neustále přicházeli ze všech stran, takže atmosféra postupně houstla. Koncertu Lucie Bílé, která s noblesou sobě vlastní nastoupila na scénu chvíli po 18. hodině, už přihlíželo naplněné náměstí. Bohužel zvuk na některých místech zanikal, takže ne každý si vystoupení nejoblíbenější tuzemské zpěvačky užíval tak, jak si nejspíš představoval.

Je to škoda, protože Lucka neponechala nic náhodě a sázela jednu pecku za druhou. Její koncert měl spád, hudebně a pěvecky byl naprosto precizní a celkově nepostrádal duši, což se některým interpretům na podobných akcích stává. Žádná chladná oficialita. Naopak! Plnohodnotný koncert se vším všudy.

V 19 hodin už ale byla většina návštěvníků nervózní, protože se schylovalo k vrcholu celé akce - k audiovizuální show, které mělo předcházet vytvoření živého srdce města. A tak se skutečně stalo. Lidé pozvedli své mobily a zamířili s nimi směrem k obloze, kde poletovala kamera, která vše snímala. Každý z nás se tak na okamžik stal přímým účastníkem oslav.

FOTOGALERIE: Zahájení oslav 750. výročí od založení Budějc očima čtenářů

O chvíli později se rozzářila kašna, přičemž následoval videomapping na radnici. Že to byla nádhera, o tom není třeba pochybovat. Tyto vizuální efekty jsou zkrátka dechberoucí a ocení je snad všechny generace. Program byl zároveň vymyšlen tak, že se diváci dozvěděli i nějaké ty zajímavosti z historie města. Vše vyvážené tak, aby pozornost lidí neochabovala, naopak vše gradovalo až do nádherného ohňostroje.

Před půl devátou z celé akce zbyla jen vzpomínka. A vzpomínka jistě silná. Tříhodinový program byl naprosto dostačující, měl své vrcholy, milé i emotivní chvíle...

„Byla to paráda, vizuální show omračující, viděla jsem něco takového vůbec poprvé,“ hodnotila jedna z návštěvnic. „Lidí bylo plno, ale žádná tlačenice, které jsem se obávala. Takže oslavy hodnotím pozitivně. Byly důstojné.“

Slovo důstojné je v tomto případě skutečně na místě. Každopádně - šampáňa a dorty ještě nezandávejte. Akcí k tomuto významnému výročí bude po celý rok několik. A pokud budou všechna takto vydařená, máme se na co těšit.

Závěrem bychom měli dodat, že ačkoliv oficiální program skončil chvíli po 20. hodině, mnozí účastníci si ještě zašli na počest svého oblíbeného města připít do místních restaurantů. Ostatně zmíněná šampáňa už bouchala přímo na náměstí. Někteří prostě narozeniny jihočeské metropole nepodcenili. Tak vše nejlepší! A za 50 let se těšíme na další podařenou párty.

Foto: Jan Homolka / Art4promotion

 
 
 


 

Kam dál?

Zahájení oslav 750. výročí od založení Budějc očima čtenářů

úterý, 10. března 2015, 22:13

Na budějckém náměstí začaly v úterý 10. března oslavy k 750. výročí založení našeho nejoblíbenějšího města Přemyslem Otakarem II....

Budějce pojedou i další týden v rytmu swingu

úterý, 10. března 2015, 13:48

Nejen fanoušci prvorepublikové hudby budou mít v nejbližších dnech plné nohy práce. Na své si přijdou i folkoví nadšenci, zájemci...

V rámci dnešní velkolepé show ožije radnice, Samsonova kašna i Černá...

úterý, 10. března 2015, 09:37

Úchvatná světelná show, Budějčáci jako živé srdce města, Lucie Bílá... Oslavy 750 let od založení Českých Budějovic, které na...

Na Fitness ples tenisky s sebou

pondělí, 9. března 2015, 11:50

Plesová sezóna ještě zdaleka nekončí. Pokud chcete zažít netradiční ples a ještě přispět na dobrou věc, přijměte pozvání na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.