Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Třídenní Aiwa! festival navodí orientální atmosféru

 
středa, 31. října 2012, 10:24

Každý podzim nabízí orientální taneční scéna v Českých Budějovicích velké množství tanečních akcí a rozmanitých show, na kterých se představují jednotlivé taneční školy, které chtějí předvést veřejnosti půvab orientálního tance, ale také nalákat nové zájemkyně o tanec z řad diváků.

V případě taneční skupiny Aiwa!Tribe se však letos bude jednat o trochu jinou záležitost. Celá akce je opravdu velkoryse pojatá a prezentovaná jako festival orientální kultury, hudby a tance.

Této charakteristice odpovídá i bohatý program celého festivalu, který se bude konat v prostorách ArtIGY v Českých Budějovicích ve dnech 2. až 4. listopadu.

Hlavní festivalový den bude nadcházející sobota, kdy od 11 do 17 hodin bude probíhat taneční otevřená scéna (open stage) pro přihlášené tanečnice a taneční soutěž o drumsolistku roku, která bude hodnocena jak odbornou porotou, tak i diváky.

Na pozadí taneční scény návštěvníci mohou procházet bazar orientálních kostýmů, šperků a nejrůznějších tanečních pomůcek, pro zájemkyně je připraven workshop zdobení tanečních kostýmů, výroby šperků a pódiového líčení. Dále je připraven křest nové knihy Kostýmy pro orientální tanec, jehož součástí bude módní přehlídka orientálních kostýmů.

Současně s bohatým orientálním programem bude probíhat v předsálí ArtIGY Fler show - setkání takzvaných tvořivých rukou, prodej jejich výrobků a ukázky tvorby. Účast přislíbilo více než 60 kreativistek. Fler připravil i rukodělné aktivity pro děti, takže se nemusíte bát přijít s celou rodinou za zvýhodněné vstupné, o děti bude dobře postaráno a program zajištěn.

O zdravou a chutnou stravu se na festivalu bude starat Bio restaurace Spirála - kdo je znáte, víte, že si báječně pochutnáte. A kdo ne, tak se máte opravdu na co těšit!

Ve večerních hodinách od 19 hodin se bude konat taneční show pořádající skupiny Aiwa!Tribe a jejich hostů (Badriyah, Warda a další), kde tanečnice představí své choreografie v různých stylech na rozmanitou nejen orientální hudbu.

Hlavním hostem festivalu bude skvělá Badriyah, mimo jiné členka týmu Bellydance Evolution a Vicemiss Bellydance of Europe. Přijďte se pokochat jejím finálovým vystoupením ze soutěže Bellydancer of the Universe, kde obsadila třetí místo.

V neděli povede Badriyah také dva taneční semináře (tarab a shaabi), na které se můžete přihlásit již nyní na stránkách www.aiwatribe.cz.

Taneční seminář je plánovaný i na páteční odpoledne, a to s Wardou, tanečnicí a lektorkou ruského původu, která je také držitelkou řady mezinárodních ocenění. Warda vás naučí velmi impozantní tanec ve stylu tango fusion, v jehož stylu a provedení vyniká.  I na tento seminář se můžete přihlásit prostřednictvím výše uvedených webových stránek.

Cena jedné vstupenky na večerní show je 250 Kč a vstupenky je možné zakoupit nebo rezervovat na khalida@volny.cz , kde se dozvíte i podrobnější informace k plánované kulturní akci.

Soutěž o vstupenky

Volné lupeny na Aiwa! festival si ale můžete díky Budějcké Drbně vyhrát. Odpovězte na následující otázku prostřednictvím e-mailu na adresu redakce@budejckadrbna.cz a počkejte, zda budete vylosováni.

Ze všech správných tipů, které obdržíme do čtvrtečního poledne, vylosujeme dva šťastlivce, kteří získají po jedné vstupence.

V jakém roce skončila Badriyah třetí na Bellydancer of the Universe?

A) 2000
B) 2004
C) 2012

Do zprávy nezapomeňte připsat vaše jméno a číslo mobilního telefonu, abychom mohli výherce bezprostředně po losování kontaktovat.

SOUTĚŽ SKONČILA

Badriyah vyhrála soutěž Bellydancer of the Universe v roce 2012. Správně je tedy možnost C.

Po jednom lístku na festival získaly čtenářky Budějcké Drbny Lenka Husová a Eva Procházková. Blahopřejeme!

Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Olympic oslaví 50 let i v Budějcích. Víme, co zazpívají!

úterý, 30. října 2012, 16:08

Legenda rockové scény a jeden ze zakladatelů českého bigbítu, skupina Olympic, vyjede v listopadu 2012 na velké halové turné,...

Marimba zapojila do své show všechny diváky

čtvrtek, 25. října 2012, 12:00

Nestává se často, že jsou diváci na koncertě zapojeni do hudebního představení. Bubeníci z kapely Marimba však umí vtáhnout do...

Dvě hvězdy hudebního nebe se sešly pod jednou střechou

úterý, 23. října 2012, 09:58

Zatímco do Café Klubu Slavie přišlo pár nadšených fandů skvělé kapely Sunflower Caravan, vedlejší Jazz & Blues Club Highway 61...

Bubeníci naplní divadelní sál Metropolu energií rytmů

pondělí, 22. října 2012, 12:49

Marimba píše příběh mladých bubeníků - kamarádů, kteří se potkali v hudební zkušebně a kteří chtějí vyzkoušet všechno, do čeho se...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.