Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Trh U vrby – nový farmářsko-řemeslný trh v Budějovicích

 
pátek, 9. září 2011, 09:37

Ledové čaje mnoha chutí, klobásku s kyselým zelím, křupavé jihočeské zelňáčky, nebo jemnou dýňovou polévku a další dobroty můžete ochutnat a zakoupit již tuto sobotu 10. Září na zahajovacím Trhu U Vrby, který se koná ve dvoře Riegrova 51.

Návštěvníci se od 7 do 13 hodin mohou například těšit na biopečivo Marka Baštýře z Lomnice nad Lužnicí, pečivo ze soukromé pekárny ve Volarech, Lhenické ovocné šťávy nebo Žumberské pivo, hlívu ústřičnou z pěstírny L. Tesaře, čerstvé ryby ze Šumavy, výrobky z včelařské farmy u Šímů z Dolní Pěny, bylinky Fröhlich z Písku nebo čerstvě praženou kávu od TH Kaffee. Trhy zpestří ovčák s kololovrátkem a výrobky z vlny.

Děti se pobaví při speciálním doprovodném programu – od 9:00 hod. začíná tvůrčí dílna, od 10:00 se hraje loutková pohádka o Červené Karkulce v podání Divadla Za rohem.

„Trh U vrby je koncipován jako rodinný trh, takže vedle možnosti nákupu potravin a výrobků od lokálních producentů bude připravený i zajímavý program zejména pro rodiny s dětmi – pohádky a workshopy. Naším cílem je nejen obohatit tradici tržišť jako takovou, ale podpořit i atmosféru jedné z historických čtvrtí v centru Českých Budějovic,“ upřesnila koordinátorka projektu Dana Kalistová.

Farmářsko – řemeslné trhy U vrby organizuje Jihočeská rozvojová o.p.s. Trhy se budou konat jednou za 14 dní od 7:00 do 13:00 hod. Hlavním cílem je pravidelní pořádání sobotního farmářského trhu v Českých Budějovicích, který povede ke zvýšení zájmu obyvatel města a okolí o produkty vyráběné a pěstované s ohledem na šetrné využívání přírodních zdrojů, podpora farmářů a drobných výrobců v regionu a oživení Pražského předměstí.

 

Termíny trhů:

10.9. 24.9. 8.10. 22.10. 5.11. 19.11. 3.12. 17. 12. 22. a 23.12.

Autor: Olga Píšová

 


 

Kam dál?

Jihostroj přivítal posilu z Venezuely. Bude nosit dres s jedničkou

čtvrtek, 8. září 2011, 14:05

Venezuelan už je tady! Andy Agustin Rojas Guevara ve středu vystoupil z letadla v Praze a spolu s manažerem VK ČB Zdeňkem...

Zebra ani nikdo jiný se za vás nerozhlédne

středa, 7. září 2011, 19:33

Osmý ročník celostátního bezpečnostního projektu Zebra se za Tebe nerozhlédne zaměřeného na chodce a další účastníky silničního...

Muž z Budějc téměř rok vyhrožoval ženě ublížením na zdraví i smrtí

středa, 7. září 2011, 14:09

Téměř rok vyhrožoval 41letý muž z Českých Budějovic mladší ženě. Jak řekla ve středu policejní mluvčí Regina Tupá, pachateli teď...

Sobotní Den v Budvaru připomene 116. výročí založení Budějovického...

úterý, 6. září 2011, 16:14

6. září 2011 – V sobotu 10. září proběhne v areálu pivovaru Budějovický Budvar celodenní kulturně-společenská akce s názvem Den v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.