Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Třetí den Majálesu: Piknik i orchestr pod širým nebem

čtvrtek, 15. května 2014, 22:02

Celý týden utíká neskutečným tempem a Budějčáci se vůbec nestíhají nudit. I středa nabídla pestrý program Budějovického Majálesu protkaný těmi nejlepšími akcemi. Drbna byla opět u toho a nabízí krátké reporty z míst, kam během třetího dne festivalu zavítala spolu s Budějčáky.

Studentské jamování

Jako každý den bylo na programu studentské jamování na nábřeží řeky Malše a sadů kolem Mlýnské stoky. Program tady probíhal kontinuálně celé odpoledne a kolemjdoucí tak byli svědky hudebních, divadelních i jiných vystoupení. Během studentského jamování se všem představují studenti středních škol a gymnázií, kteří se připravují nejrůznější programy a nápady.

Majálesový běh

Jelikož nechtějí organizátoři Majálesu přispívat pouze k zábavě a nicnedělání, připravili si na středeční odpoledne také majálesový běh pro všechny sportovní nadšence. Současně s touto aktivitou probíhala ve Stromovce majálesová bojovka, a tak trasa běhu, čítající lehce přes pět kilometrů, vedla okolo řeky Malše k Malému jezu, zpátky do centra k letnímu kinu, poté přes Stromovku a most u plovárny na Sokolský ostrov. Běhu se zúčastnilo přes deset běžců.

Program v majálesové kavárně

Celý den probíhal program i v pověstné kavárně na Sokolském ostrově, centru dění Budějovického Majálesu. Program tvořený přednáškami, hudebními vystoupeními a dalšími akcemi si pokaždé našel své příznivce, a tak se celý den v bílém stanu nenašlo prázdné místo. Ti, co například v úterý nestihli kapelu The Duffs na Grilovačce VŠTE, si ji mohli poslechnout právě na Sokoláku. Programu bylo samozřejmě více a díky relativně hezkému počasí se Majáles celý den těšil velké oblibě.

Majálesový piknik s CBArchitekturou

Navzdory chladnějšímu počasí se uskutečnil oblíbený piknik na Zlatém mostě. Naštěstí nepršelo a ke štěstí tak nechybělo dočista nic. Dobré jídlo, pití, houpačka, zelený trávník, kytičky a hlavně kvalitní společnost přátel, kteří si takovouto výjimečnou akci nenechají ujít a zároveň je neodradila škaredá předpověď počasí.

Orchestr na náměstí Přemysla Otakara II.

O netradiční a velice příjemný zážitek se postaral orchestr opery Jihočeského divadla, který naladil nástroje přímo pod Samsonovou sochou. Sluníčko svítilo, struny nepopraskaly a z nástrojů se linuly jen ty nejvytříbenější tóny. A pokud ne, tak to stejně nikdo nepoznal. Neobvyklou kulturní vložku poskytl i dirigent z Argentiny Mario De Rose, který na několik okamžiků přenechal svou taktovku zájemcům. Ti si pak mohli vyzkoušet, jaké to je udávat rytmus celému orchestru.

Napsali Šárka Kotzinová a Jan Homolka

 
 
 


 

Kam dál?

Grilovačka u VŠTE, autokino, pohodička... To je Majáles!

středa, 14. května 2014, 14:32

Oči už se Budějcké Drbně klíží, přesto jí Majáles nedá spát. Je to ale holka vytrvalá a nezapomněla na kulturu, dobré jídlo ani...

Kino v Háječku bude v létě znovu promítat zadarmo

středa, 14. května 2014, 10:43

Šestnáct filmů uvede během července a srpna Letní kino Háječek. Jeho provozovateli, kterým je kino Kotva, se opět podařilo...

Na Majálesu to žije, i kdyby trakaře padaly

úterý, 13. května 2014, 10:20

Déšť střídal kroupy, kroupy střídaly slunce... a tak pořád dokola. Navzdory aprílovému počasí v chladném máji se první den 11....

Nadšené děti si v Mraveništi hrají i na pilné včelky

pondělí, 12. května 2014, 12:31

Nákupní zónu na českobudějovické Lannově třídě zpestřuje od začátku května zajímavá atrakce. Mraveniště Vladimíra Větrovského,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.