Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Třetí adventní víkend nabízí bohatý kulturní program

 
sobota, 10. prosince 2011, 11:23

Vánoční pohodu před blížícím se Štědrým dnem, který je tady již za dva týdny, můžete jít o víkendu načerpat na různá místa v Budějcích. Velkým tahákem bude oblíbená Ježíškova dílna, která dnes odstartovala na Radničním nádvoří a bude otevřena až do 23. prosince denně mezi 10. a 18. hodinou.

Sobotní program na Náměstí Přemysla Otakara II. přinese hned dva koncerty. Nejdřív vystoupí v půl páté country kapely Rangers a Šance, o hodinu později zahrají bluegrassoví COP.

Ještě více adventních akcí nabízí nedělní den, velký výběr budou mít především rodiče s malými caparty. V Galerii Pod kamennou žábou se bude konat dílna pro dospělé a děti, na představení Babička si můžete od 15 hodin zajít do Divadla U Kapličky na Husovce. Perníková chaloupka bude k vidění v ArtIGY, DK Metropol zase přinese Louskáčka.

Příznivci hudby si přijdou na své opět na náměstí, kde zahrají folkové skupiny Bonsai č. 3 a NAVOSTRO, v Koncertní síni O. Jeremiáše vystoupí při Vánočním koncertě Jihočeská komorní filharmonie s Nezmary. Pokud chcete slyšet Adventní zpívání Cantus Firmus, zajděte si v neděli od půl šesté do Galerie Pod kamennou žábou.

Sobota

Vánoční kapr - otevřená soutěž plastikových modelářů
9.00 - 16.00 Dům dětí a mládeže, U Zimního stadionu 1

Ježíškova dílna
10.00 - 18.00 Radniční nádvoří

Rangers + Šance - country koncert
16.30     Náměstí Přemysla Otakara II.

COP - koncert
17.30     Náměstí Přemysla Otakara II.

Neděle

3. Adventní dílna pro děti i dospělé - výroba vánočních přání a ozdob z netradičních materiálů
10.00     Galerie Pod kamennou žábou

Andělíček Toníček - vánoční pohádka
15.00     Malé divadlo, Loutkohra Jihočeského divadla

M. Mašková: Babička - příběhy ze Starého Bělidla, jak je znáte ze slavné knížky B. Němcové
15.00     Divadlo U Kapličky, Husova 45

Bonsai č. 3 - koncert
15.00     Náměstí Přemysla Otakara II.

Perníková chaloupka
16.00     ArtIGY, Pražská 24 (3. patro Obchodního centra IGY)

Louskáček - baletní pohádka
16.00     DK Metropol, divadelní sál

XVII.Adventní zpívání - Cantus Firmus -klasické adventní pásmo s rodinnou kapelou
17.30     Galerie Pod kamennou žábou

NAVOSTRO - koncert
18.30     Náměstí Přemysla Otakara II.

Vánoční koncert - Jihočeská komorní filharmonie & Nezmaři
19:00     Koncertní síň O. Jeremiáše

Koncert Petra Koláře
19:00    Dům kultury Vltava

Foto: archiv skupiny Rangers

 


 

Kam dál?

Vánoční putování za kulturou ve městě

čtvrtek, 8. prosince 2011, 10:34

Dne 5. prosince jsem se rozhodla navštívit několik výstav. Již dříve jsem vás informovala o výstavě Jana Saudka v Galerii u...

Našlapané náměstí sledovalo tradiční přílet anděla

úterý, 6. prosince 2011, 08:20

Pátý prosinec je pro někoho dnem jako každým jiným, pro většinu ostatních zase dnem, kdy k nám přichází trojice svatý Mikuláš,...

Na budějcké náměstí přiletí anděl

pondělí, 5. prosince 2011, 12:33

Kromě rozsvícení vánočního stromu je přílet anděla na českobudějovické náměstí pravděpodobně druhou nejvýznamnější událostí...

Světlušku podpořili autogramiádou i volejbalisté Jihostroje

sobota, 3. prosince 2011, 15:21

Jelikož advent je časem připomínájícím blížící se vánoční svátky, během nichž bychom si měli pomáhat více než v průběhu celého...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.