Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Třeboň: Anifilmem zavládlo Fimfárum

 
neděle, 8. května 2011, 11:24

Sobotní program Anifilmu nabídl od 10.00 divadelní pohádku pro děti O rackovi a kočce, která ho naučila létat. A stejně jako včera a zítra se na divadlo můžete vydat do zámeckého parku.

 V 10.30 v kině Světozor bylo k vidění Fimfárum do třetice všeho dobrého, následuje sekce Work in progress, kdy tvůrci osobně představí pracovní verze nových animovaných filmů. Dopolední sobotní program v Roháčí patřilo Wallaci a Gromitovi. Pochopitelně promítá i v divadle J. K. Tyla, také od rána do večera. V Besedě od 14.00 Game Day, na Masarykově náměstí jsou odpoledne koncerty. A pozor, dnes se promítá ne na náměstí, ale na rybníku Svět. Nevšední zážitek doporučujeme!

RECENZE: Fimfárum do třetice všeho dobrého.

Navštívila jsem konečně Fimfárum a nemělo to chybu, takže mé dojmy jsou ještě čerstvé. Co se mého vztahu k Werichovým pohádkám týče, dalo by se říct, že jsem na nich vyrůstala. Jsou to nostalgické střípky vzpomínek z celého mého dětství. Z těch, co jsem znala, byla většina obsažena v jedničce (měla jsem je na kazetách) ,který spolu s výtvarnem Martina Velíška pro mě zůstává naprostou jedničkou. Musím proto konstatovat, že, stejně jako u Fimfára 2, pro mě výběr pohádek byl úplnou novinkou, což ho znevýhodňuje o tuto nostalgickou výsadu, která dokáže výrazně měnit hodnocení k lepšímu. Přesto úroveň předchozích epizod Fimfárum 3 udrželo, i přes slabší příběhy, týkaly se především první pohádky, Jak na Šumavě obři vyhynuli.

Zvláštní pojetí tvůrců zazdilo pohádku pana Wericha a člověk se nestačil orientovat mezi akcí loutkových herců a klidným hlasem vypravěče, jehož vyprávění nemělo s vizuální podívanou nic společného.  O klobouku s pérkem sojčím je poměrně přesně odvyprávěná pohádka s hezkým, ale pro mě jinak nevýrazným výtvarným zpracováním. No a nakonec hlavní tahák a nejdelší příběh Fimfára 3 je Rozum a štěstí. Ten patří pravděpodobně k nejlépe zpracovaným fimfárovským příběhům vůbec a to nejen díky vynikajícímu výtvarnému doprovodu Patricie Ortiz Martinéz. Kino se smálo a bylo opravdu čemu, protože chytrých vtipů v jiných animovaných filmech člověk moc nenajde. Co se mi také hodně líbilo byla hudba, i když se zde objevuje absence jakékoli české tradice (přeci jenom je to ryze české dílko) a tím nemyslím momentálně lidovky, ale například u jedné povídky se rozezní poměrně známá irská písnička.

O závěrečném songu dua Svěrák Uhlíř si názor raději udělejte každý sám. Trochu váhám co k tomu napsat.
Tak hurá do kin s rodinou na Fimfárum, a nebo ještě zkuste stihnout Anifilm. Stojí to určitě zato a je i nádherné počasí…

Autor: Bramberka Nová
 

 


 

Kam dál?

Pub Animals exkluzivně pro Budějckou Drbnu!

čtvrtek, 5. května 2011, 17:13

Budějcká Drbna zpovídala zpěváky úspěšné kapely Pub Animals. Na naše dotazy odpovídali Štěpán Hebík s Pavlem Podruhem.

RECENZE: Czech Made Man aneb s poctivostí leda pojdeš

čtvrtek, 5. května 2011, 14:47

Co na úvod říci. Po shlédnutí snímku Czech Made Man jsem byla v rozpacích a dlouhé hodiny jsem přemýšlela, jak o filmu objektivně...

5 otázek pro Daniela Kerla

čtvrtek, 5. května 2011, 09:23

Minulou sobotu čerstvý sedmatřicátník Daniel Kerl je už spoustu sezon velkou oporou fotbalového klubu z Roudného. Mužstvo od...

Šumavu pokryl sníh, na Horské Kvildě naměřili minus 11,7 stupně Celsia

středa, 4. května 2011, 13:10

Vrcholky Šumavy pokryl ve středu ráno sníh, na řadě stanic Jihočeského kraje padaly teplotní rekordy. Martin Modlitba z...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.