Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Třeboň: Anifilmem zavládlo Fimfárum

 
neděle, 8. května 2011, 11:24

Sobotní program Anifilmu nabídl od 10.00 divadelní pohádku pro děti O rackovi a kočce, která ho naučila létat. A stejně jako včera a zítra se na divadlo můžete vydat do zámeckého parku.

 V 10.30 v kině Světozor bylo k vidění Fimfárum do třetice všeho dobrého, následuje sekce Work in progress, kdy tvůrci osobně představí pracovní verze nových animovaných filmů. Dopolední sobotní program v Roháčí patřilo Wallaci a Gromitovi. Pochopitelně promítá i v divadle J. K. Tyla, také od rána do večera. V Besedě od 14.00 Game Day, na Masarykově náměstí jsou odpoledne koncerty. A pozor, dnes se promítá ne na náměstí, ale na rybníku Svět. Nevšední zážitek doporučujeme!

RECENZE: Fimfárum do třetice všeho dobrého.

Navštívila jsem konečně Fimfárum a nemělo to chybu, takže mé dojmy jsou ještě čerstvé. Co se mého vztahu k Werichovým pohádkám týče, dalo by se říct, že jsem na nich vyrůstala. Jsou to nostalgické střípky vzpomínek z celého mého dětství. Z těch, co jsem znala, byla většina obsažena v jedničce (měla jsem je na kazetách) ,který spolu s výtvarnem Martina Velíška pro mě zůstává naprostou jedničkou. Musím proto konstatovat, že, stejně jako u Fimfára 2, pro mě výběr pohádek byl úplnou novinkou, což ho znevýhodňuje o tuto nostalgickou výsadu, která dokáže výrazně měnit hodnocení k lepšímu. Přesto úroveň předchozích epizod Fimfárum 3 udrželo, i přes slabší příběhy, týkaly se především první pohádky, Jak na Šumavě obři vyhynuli.

Zvláštní pojetí tvůrců zazdilo pohádku pana Wericha a člověk se nestačil orientovat mezi akcí loutkových herců a klidným hlasem vypravěče, jehož vyprávění nemělo s vizuální podívanou nic společného.  O klobouku s pérkem sojčím je poměrně přesně odvyprávěná pohádka s hezkým, ale pro mě jinak nevýrazným výtvarným zpracováním. No a nakonec hlavní tahák a nejdelší příběh Fimfára 3 je Rozum a štěstí. Ten patří pravděpodobně k nejlépe zpracovaným fimfárovským příběhům vůbec a to nejen díky vynikajícímu výtvarnému doprovodu Patricie Ortiz Martinéz. Kino se smálo a bylo opravdu čemu, protože chytrých vtipů v jiných animovaných filmech člověk moc nenajde. Co se mi také hodně líbilo byla hudba, i když se zde objevuje absence jakékoli české tradice (přeci jenom je to ryze české dílko) a tím nemyslím momentálně lidovky, ale například u jedné povídky se rozezní poměrně známá irská písnička.

O závěrečném songu dua Svěrák Uhlíř si názor raději udělejte každý sám. Trochu váhám co k tomu napsat.
Tak hurá do kin s rodinou na Fimfárum, a nebo ještě zkuste stihnout Anifilm. Stojí to určitě zato a je i nádherné počasí…

Autor: Bramberka Nová
 

 


 

Kam dál?

Pub Animals exkluzivně pro Budějckou Drbnu!

čtvrtek, 5. května 2011, 17:13

Budějcká Drbna zpovídala zpěváky úspěšné kapely Pub Animals. Na naše dotazy odpovídali Štěpán Hebík s Pavlem Podruhem.

RECENZE: Czech Made Man aneb s poctivostí leda pojdeš

čtvrtek, 5. května 2011, 14:47

Co na úvod říci. Po shlédnutí snímku Czech Made Man jsem byla v rozpacích a dlouhé hodiny jsem přemýšlela, jak o filmu objektivně...

Šumavu pokryl sníh, na Horské Kvildě naměřili minus 11,7 stupně Celsia

středa, 4. května 2011, 13:10

Vrcholky Šumavy pokryl ve středu ráno sníh, na řadě stanic Jihočeského kraje padaly teplotní rekordy. Martin Modlitba z...

Vedení HC Tábor poslalo klub do konkursu, soud zahájil insolvenční...

středa, 4. května 2011, 09:34

Klub HC Tábor je v konkursu a v pondělí bylo na něj vyhlášeno insolvenční řízení. Vyplívá to z insolventního rejstříku. Důvodem...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Řidič dodávky, která se u Kamenného Újezdu...

  • Při nehodě v Třeboni zemřeli tři lidé,...

  • U Nové Vsi došlo k tragické nehodě....

  • ANKETA: Michal Trpák vytváří v Budějcích...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

„Prodá“ Moskva Sibiř Číně? Zdroje přecházejí do čínských rukou, zůstává jen pustina

Portál Jamestown již několik let prostřednictvím Paula Gobleho monitoruje sílící čínskou přítomnost na Sibiři na ruském Dálném východě, zejména v oblasti kolem Bajkalu, a narůstající protičínské nálady v regionu. Minimálně od roku 2010 zde Číňané využívají „místní pohostinnosti“, aniž by za to regionu cokoli vraceli.

Dovoz ledovců z Antarktidy má zachránit Kapské Město

"Vypadá to jako šílený nápad, ale když si to rozeberete, není to tak bláznivé," tvrdí kapitán Nick Sloane. Proč neodříznout nějaké ty ledovce z Antarktidy, aby Kapské Město mohlo být zásobováno vodou? Sloane mívá nápady, které se vymykají normám. Tento šestapadesátiletý Jihoafričan zambijského původu, zakladatel firmy Sloane Marine Ltd, se již proslavil tím, že uvolnil uvázlou loď Concordia, při jejímž ztroskotání u pobřeží Itálie v roce 2012 zahynulo 32 lidí.

V Čadu je půlmilion uprchlíků, do Evropy míří jen jedno procento

Uprchlický tábor Doholo na jihu afrického Čadu se na první pohled příliš neliší od místních vesnic, které tvoří shluky domů postavených z nepálených cihel s doškovými střechami. Někteří běženci, jako osmatřicetiletý majitel obchodu s fotbalovými dresy a dalším oblečením Alamin Ahmat, zde žijí již deset let. Kvůli pokračujícím bojům mezi povstaleckými skupinami na severu jeho rodné Středoafrické republiky Ahmat v brzký návrat domů nedoufá. Neplánuje ale ani cestu do Evropy.