Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Tradiční lidová slavnost na holašovické návsi se vydařila

 
úterý, 24. července 2012, 10:05

Malebná vesnička nedaleko Českých Budějovic nalákala tisícovky lidí k návštěvě patnáctých Holašovických selských slavností, které začaly v pátek poledním zvoněním návesní kaple a pokračovaly s pestrým programem až do neděle 22. července.

Doménou celých slavností je staročeský jarmark, který se právem zařadil mezi nejkrásnější a nejvýznamnější folklorní festivaly v České republice.

Návštěvníci se mohli kochat krásnou keramikou, šperky, sledovat při práci kováře, řezbáře, přadleny nebo ochutnat staročeské dobroty, kterým už po mnoho let vévodí výborné placky.

„Jezdíme sem každý rok, protože je opravdu na co koukat, ale popravdě řečeno je tu všechno tak drahý, že člověk při placení doslova valí oči,“ řekla Budějcké Drbně Jaroslava Brvová.

Program byl připraven i pro malé návštěvníky, kteří se mohli projet na koních, vyzkoušet si různá řemesla, podívat se na šerm či kejklíře nebo se svézt na ručně poháněném dřevěném kolotoči. Dospělí si zase po chytání kaprů holýma rukama odpočinuli při poslechu heligonkářů či jarmarečních zpěváků.

 


 

Kam dál?

Bohemia Jazzfest nepřerušil ani intenzivní déšť

neděle, 22. července 2012, 13:52

Předposlední štací proslulého jazzového festivalu se staly v sobotu 21. července České Budějovice. Počasí však bylo k této...

Film o striptérech rozvášnil dámské publikum

úterý, 17. července 2012, 10:38

Prázdninový mejdan něžného pohlaví v multikině CineStar se vydařil na jedničku. Sedmá Dámská jízda nadělila přítomným ženám...

Slavnosti v Holašovicích zakončí pohodový třetí letní týden

pondělí, 16. července 2012, 14:12

Jarmarků není nikdy dost a proto po úspěšném Borůvkobraní na nás tento týden čekají Selské slavnosti Holašovice a to již patnáctý...

S Třemi sestrami na Holkově válel i Tomáš Rosický!

pondělí, 9. července 2012, 21:54

Tisícovka fanoušků si přišla v pátek večer na Letní parket Holkov u Velešína poslechnout skvělý koncert legendární české kapely...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.