Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Tiché akce zahájily letošní Budějovický Majáles

 
úterý, 1. května 2012, 18:45

Nedávno Budějcká Drbna dělala rozhovor o novince na kulturní scéně, a totiž o Silent Discu. Přišla vám ta myšlenka hodně bláznivá? Začínejte si zvykat. Budějovice začíná pohlcovat Silent kultura. A to především teď v době Majálesu.

V sobotu 28. dubna se v klubu Velbloud uskutečnila Warm up party. Ale nebyla to obyčejná párty. Byla to tichá párty, jak už se v Budějcích pomalu stává zvykem. Co je ale nejdůležitější, zahrála zde oblíbená budějcká kapela Vees.

Na tichý koncert dorazilo okolo stovky návštěvníků. A podívaná to byla zcela neobvyklá. Na pódiu pařili kluci jako vždycky. Akorát byly slyšet jen tupé údery, jako když mlátíte palicí do zdi a neozvučený zpěv. Když jste si ale nasadili sluchátka, v mžiku jste byli obklopeni libými tóny známých budějckých hitů. Zkrátka zahajovací party Budějovického Majálesu byla velice vtipná.

„Nikdy jsem na tiché diskotéce nebyl. I přesto jsme na nápad Lukáše Černého, který už nějaký čas pořádá Silent Disco, kývli, protože jsme věřili, že to bude divný a určitě velká sranda. Zpívalo se ale velice špatně, protože se člověk někdy nemohl ubránit smíchu,“řekl zpěvák a kytarista kapely Vess Jan Bernard Vaněček.

Ten, komu tichý koncert nestačil, mohl v pondělí vyzkoušet snad ještě větší potrhlost. Pokud jste od desíti zhruba do dvanácti procházeli přes náměstí, nemohli jste si nevšimnout poskakujícího davu, jak jinak než se sluchátky na hlavě. Občas zazněl nějaký ten známý refrén a lidé si velké Silent Disco s dvěma sty sluchátky pod širým nebem opravdu užívali, a to i přes počáteční obavy z deště a bouřky.

„Ani mi nevadí, že si taky nemůžu zatancovat. Jsem strašně rád, že to lidi tolik vzalo a všichni se skvěle baví,“uvedl při akci Lukáš Černý, hlavní organizátor Silent Disca.

Foto: Kris Vojtíšková

ROZHOVOR: Na Majálesu se bude tančit na ticho. A nejen tam!

 


 

Kam dál?

Gerbera zažila jeden z nejlepších koncertů tohoto roku

pondělí, 30. dubna 2012, 10:31

Podpantofláci z Prahy zavítali do Českých Budějovic a předvedli perfektní show, na kterou budou příchozí ještě dlouho vzpomínat....

Majáles opět probudí ulice Českých Budějovic!

neděle, 29. dubna 2012, 19:30

A je to tady zase! Velkoúžasný týden, kdy České Budějovice ožijí multikulturním festivalem, se koná už od roku 2004.

Výstava Slavné vily představuje i objekty v Budějcích

pátek, 27. dubna 2012, 06:07

Slavné vily ve slavné vile. To je základní charakteristika zajímavé výstavy, která potěší nejen znalce historie a architektury....

SOUTĚŽ: Vyhrajte lupen na PSH a Monkey Business!

čtvrtek, 26. dubna 2012, 11:05

Unikátní turné PSH a Monkey Business se přehouplo do druhé poloviny a pomalu se blíží ke svému závěru. Jednou z posledních...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.