Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Tata Bojs v sobotu roztancovali budějckou Slavii

 
neděle, 27. listopadu 2011, 10:55

Kdo v sobotu 26. listopadu zavítal nejenom na adventní náměstí, ale následně i na hudební událost jihu Čech, tak doslova nelitoval. V rámci svého turné Ležatá osmička tour zavítala, jak řekl sám Mardoša, skoro do roka a do dne zpět do Budějc, nebojím se říct, jedna z nejlepších současných českých kapel Tata Bojs.

Při této události nás tam bylo 450, čímž se prostor Slavie zcela naplnil. Je vidět a cítit, že ´kluky´ z Tata Bojs jejich autorská hudba baví a přenáší tuto energii i na obecenstvo. V dnešní době je přímo zázrak roztancovat s českým textem publikum, což se kapele podařilo hned několikrát. Zazněly, jak bývá zvykem, hlavně novinky, mezi které patří i píseň Opakování, tak i kousky s nádechem historie.

Na místě nebyl nikdo, kdo by si s kapelou nezazpíval, což je v dnešní době plné anglických textů považováno skoro zázrak a je to velmi příjemnou změnou. Já jsem si koncert neskutečně užil a myslím, že narvaná Slavie také. Možná ze mě mluví nostalgie, ale byl jsem v tomto prostoru po hodně dlouhé době na živém koncertě a pořád to tu dýchá nepopsatelným kulturním duchem.

Po skončení koncertu jsme mohli zajít do připravovaného café klubu Slavie v prostorách bývalé restaurace, kam za námi nakonec dorazila i část kapely. Hlavně dívkami ´obalený´ Milan Cais. Atmosféra byla příjemně přátelská, takže žádné hvězdy z Prahy jsme nepotkali, jen příjemné kluky s obrovským charismatem a přirozenou hravostí, která se promítá i do jejich precizně vypracované hudby.

Tata Bojs v červnu vydali po čtyřech letech nové album Ležatá osmička. To se ihned po vydání vyhouplo až na první místo domácí hitparády a od té doby stále patří u nás mezi nejprodávanější desky současnosti. Navíc bylo více než příznivě přijato kritikou a hlavně samotnými fanoušky skupiny.

Při volbě kapely roku mám už jasno! Nakonec musím zvolat, že „MOJE JEDINÝ PŘÁNÍ JE OPAKOVÁNÍ!“

Autor: Dave Matheu

 


 

Kam dál?

Na budějckém náměstí se rozzářil vánoční strom

sobota, 26. listopadu 2011, 20:07

Slavnostním zahájením budějckých adventních trhů a hlavně rozsvícením vánočního stromu na náměstí Přemysla Otakara II. začal v...

Jak bude vypadat dnešní zahájení adventu?

sobota, 26. listopadu 2011, 11:40

Od organizátorů vánočních trhů jsme dostali scénář dnešního zahájení adventu, jehož vrcholem je bezesporu rozsvícení vánočního...

Benefiční celebrity fashion show pomáhala dětem

pátek, 25. listopadu 2011, 16:08

Ve čtvrtek 24. listopadu se konal v nových prostorách pavilonu T budějckého Výstaviště již sedmý ročník benefiční přehlídky pro...

Chcete jít dnes večer na fesťák? Soutěžte!

pátek, 25. listopadu 2011, 14:50

Budějcká Drbna neustále myslí na své čtenáře, a protože má radost z toho, že může někoho potěšit, také dnes vám dává možnost...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.