Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Světový svátek hudby přišla oslavit jen hrstka Budějčáků

 
úterý, 24. června 2014, 08:11

Sobota se v jihočeské metropoli nesla ve znamení hudby. Budějčáci měli možnost zařádit si na charitativní Benefici pro Centrum Bazalka i na rockové hvězdy při Vítání léta. V centru se slavil světový svátek hudby, který se však nestal nejvyhledávanější událostí dne.

Akci otevřela skupina s názvem Cantus firmus. Renesanční hudba skvěle doplňovala atmosféru Piaristického náměstí, kde posedávalo několik lidí a odpočívalo u šálku dobré kávy. Další oslavující hudebníky bylo možné vidět na náměstí Přemysla Otakara II., kde už bylo lidí o trochu více.

„Je možné, že hodně lidí nepřišlo, protože dopředu nebylo jasné, jaké skupiny budou účinkovat. Ještě ke všemu došlo dnes ke změně a nějaká hudební vystoupení ubyla. Působilo to na mě dost nejistě, taky jsem se rozhodoval, jestli do města vůbec vyrazím,“ sdělil Budějcké Drbně svůj názor Pavel Kantůrek.

I přesto hrála skupina Big Band Symphonic jako o život a dirigent dokonce vyzýval diváky k tanci, jak je tomu prý v tento den zvykem ve Francii. Bohužel nikdo na druhém největším čtvercovém náměstí v České republice nenašel odvahu zatančit si charleston.

Budějcká Drbna hledala další hudebníky, kteří byli napsáni v programu, ale bohužel neměla to štěstí a například v ulici U Černé věže v daný čas nikoho neobjevila.

„Je sice hezké vědět, v kolik hodin koncert začíná, ale také by mělo být uvedeno, jak dlouho trvá. Jelikož takhle tu nejspíš běháme zbytečně a místo toho už jsme mohli poslouchat jinou kapelu někde jinde,“ řekla Lenka Maláková, kterou Drbna potkala v ulici Doktora Stejskala.

Třešinkou na dortu se stal jam session v podání dvou Francouzů v Čajírně a Kafírně. Ti se do Českých Budějovic dostali díky Francouzské alianci, která je na akci pozvala z Prahy, kde oba dva již několik let žijí.

Kytara spolu s bongem vytvářely perfektní atmosféru na místě, kde sice seděli jen tři posluchači, ale všichni byli z energicky nabitého vystoupení nadšení, a to včetně Budějcké Drbny.

 


 

Kam dál?

Rockoví fandové přivítali léto na Výstavišti

pondělí, 23. června 2014, 14:18

Prázdninovou sezonu zahájila v sobotu na českobudějovickém Výstavišti akce s názvem Vítání léta. Počasí sice léto moc...

Do Budějc opět po roce zavítají pouliční umělci

neděle, 22. června 2014, 20:18

Poslední červnový týden ožijí Budějce pouličním uměním, proběhne tu totiž tradiční festival s názvem Buskers fest. Od středy do...

Muzejní skvosty budou od července k vidění v radnici

čtvrtek, 19. června 2014, 16:06

Jihočeské muzeum nabídne návštěvníkům ochutnávku toho nejlepšího, co ve svých depozitářích uchovává. Muzejní skvosty je název...

Výstavy, koncerty, divadlo... To je Léto ve městě!

úterý, 17. června 2014, 14:27

Letní prázdniny se nezadržitelně blíží! Přemýšlíte, co budete dělat? Pokud jste kulturně založení, v Budějcích se určitě nudit...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.