Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Švestkové trhy patří řemeslníkům i originálnímu zboží

pátek, 10. října 2014, 09:28

Českobudějovické náměstí Přemysla Otakara II. ve čtvrtek obsadili stánkaři. Začaly tu tradiční Podzimní neboli Švestkové trhy, které trvají do soboty.

Náměstí lemuje více jak stovka stánků, ve kterých najdete tradiční české výrobky i řemeslníky s originálním zbožím. Někteří z nich svůj um na místě předvádějí, například řezbář, košíkář nebo dráteník. Uvidíte tu také malování keramiky či výrobu šperků. Celým náměstím se line vůně trdelníků, valašských frgálů a nechybí ani oblíbené stánky s burčákem a medovinou.

Zkrátka nepřijdou ani děti. Těm nejmenším slibují organizátoři loutkovou hernu a také dobový, dřevěný kolotoč na kliku. Odvážnější děti si mohou vyzkoušet přesnost v dobové střelnici. Na pátek a sobotu nachystalo svůj program také budějovické Hopsárium.

Na jednotlivce i kolektivy čekají dnes do 13 hodin vědomostní a dovednostní disciplíny. Sobotní program trhů oživí Hopsárium velkou nafukovací dráhou, po které se budou prohánět šlapací auta. Svézt se mohou nejen děti, ale i rodiče.

Švestkové trhy, jako každý rok, doprovází hudební vystoupení. Odpoledne jsou na programu Kameňáci. V sobotu dopoledne si můžete poslechnout country muziku a odpoledne se pak vrátíte do 60. a 70. let se skupinou Gama CB.

 
 
 


 

Kam dál?

V Café klubu Slavie zazní rock&roll, folk i bluegrass

čtvrtek, 9. října 2014, 13:13

O rozmanitém programu budějckého Café klubu Slavie jsme psali již mnohokrát, a tak není třeba se k tomu znovu vracet. Pojďme tedy...

Film o budějckých vědcích měl prostor i na Ekofilmu

sobota, 4. října 2014, 12:53

Na několika filmových festivalech mohou během října vidět diváci dokumentární film o terénním výzkumu českobudějovických vědců a...

Na prvním Šalmanovickém dýňobraní se podílela celá vesnice

čtvrtek, 2. října 2014, 08:04

Dýňové špízy, dýňová omáčka, dýňový džus, drobenkový dýňový koláč, dvoubarevný dýňový řez s kokosem, dýňová polévka, slaný štrúdl...

Životem nás provázejí andělé všedního dne

pátek, 26. září 2014, 17:23

Do kin přichází nový český film režisérky Alice Nellis, který natočila podle stejnojmenné novely Michala Viewegha. Snímek v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.