Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Svérázné tóny kapely Jablkoň dnes zazní ve Slavii

 
středa, 30. května 2012, 12:57

Pěkné jarní dny nyní střídá déšť a chladno, ale náladu si tím kazit rozhodně nemusíte, protože Café Klub Slavie vám dnes, ve středu 30. května, nabízí skvělý koncert jedné z nejzásadnějších českých alternativních a folkových hudebních skupin Jablkoň.

Přijďte si předposlední květnový večer od devíti hodin poslechnout libé tóny saxofonu, fagotu, kytar či perkuse v podání kapely Jablkoň, která byla v roce 2005 oceněna Andělem za album Hovada boží.

Kapela byla založena již v roce 1977 Ingo Bellmannem, Ivem Podobským a Michalem Němcem, který jako jediný působí v kapele dodnes. Hudbu skupiny Jablkoň jste mohli slyšet v českých filmech Smradi nebo Šejdrem.

„Jablkoň je setkáním Georga Friedricha Händela s pračlověkem,“ okomentoval hudební styl publicista Jiří Černý, který tak podle kapely samotné vystihl nejlépe svéráznou hudbu pražské formace, která dnes rozezní budějovický Café Klub Slavie.

Soutěž o vstupenky

Díky Budějcké Drbně můžete vyhrát na středeční koncert kapely Jablkoň čtyři vstupenky. Správně odpovězte do dnešní 17. hodiny na následující otázku a počkejte, zda budete vylosováni. Lístky si mezi sebe rozdělí dva šťastlivci. Odpovědi očekáváme na známé e-mailové na adrese redakce@budejckadrbna.cz.

Jak se jmenuje první ´elpíčko´ skupiny Jablkoň, které vyšlo v roce 1988?

Nezapomeňte uvést na sebe nějaký kontakt, nejlépe telefonní číslo, abychom se s vámi mohli obratem spojit.

Foto: www.jablkon.com

 


 

Kam dál?

Jihočeská metropole poprvé zažila Den Indie

středa, 30. května 2012, 08:45

Historicky první Den Indie v Českých Budějovicích se uskutečnil minulý týden v Britském centru Jihočeské univerzity, kde vedl...

Studentské obrazy zdobí náměstí Přemysla Otakara II.

úterý, 29. května 2012, 08:30

Studentský výtvarný talent můžete ohodnotit ještě do konce května každý den na náměstí Přemysla Otakara II. Studenti Jihočeské...

Příjemné odpoledne zakončilo Divadlo Husa na provázku

pondělí, 28. května 2012, 15:52

Poklidným dnem byl na letní scéně KD Slavie minulý čtvrtek. Nejdříve hrál na kytaru Honza Přeslička, po něm přišla kapela Oni a v...

Dům U Beránka patřil kimonům, sushi a bonsajím

pondělí, 28. května 2012, 12:24

V domě U Beránka bylo o víkendu živo, a to velice netradičně. Rodinný skautský oddíl Piškóti se rozhodl přinést do Českých...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.

Česká diplomacie prověřila v JAR podmínky Krejčíře ve vězení

Pracovníci českého velvyslanectví v Jihoafrické republice minulý týden prověřovali, v jakých podmínkách žije v johannesburské věznici Čech Radovan Krejčíř, jaký má přístup k lékařské péči a ke komunikaci s právním zástupcem. Napsala to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Po dřívější obdobné návštěvě u Krejčíře české velvyslanectví oficiálně podpořilo požadavky odsouzeného na zlepšení podmínek v tamním vězení.

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.