Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Sušené rybí maso poprvé k ochutnání na hrázi rybníka

 
pátek, 11. října 2013, 12:47

Budějcká Drbna zve o víkendu na dvě zajímavé akce, které se sice nekonají v regionu, na Třeboňsko to ale je coby kamenem dohodil. Až do neděle bude živo na hrázi rybníka Rožmberk díky výlovu, sobotu si pak ještě zpestříte premiérou koncertu Bárny a přátelé na zámku.

Na hrázi největšího českého rybníka je ode dneška frmol jako v úle. Slavnostní výlov se ponese v duchu dobrého jídla, o které se postarají nejenom Třeboňské baštýřky. Poprvé bude letos představena novinka v podobě sušeného rybího masa.

„Jihočeské Jerky se vyrábí z našich kaprů, které se filetují a poté se maso upraví na pásky, suší se a nakonec jemně vyudí. Je symbolické, že právě na hrázi rybníka Rožmberk budou moci návštěvníci sušené kapří maso ochutnat poprvé,“ řekl předseda představenstva třeboňského rybářství Josef Malecha. Celá akce potrvá až do neděle 13. října.

Velká muzikantská jam session se odehraje v sobotní podvečer v třeboňské Nové galerii. V rámci vernisáže mezinárodní výstavy umění s názvem Proč jsme tady, kde si společně s různými kapelami zahraje Pavel ´Bárny´ Barnáš, člen pražské filharmonie, na violoncello něco z jejich repertoáru. Účast potvrdili již Třeboňští pištci, Bonsai č. 3, Pepa Müller a další.

Návštěvníci koncertu budou tak mít výjimečnou možnost pobavit se žánrově pestrou hudební nabídkou v prostorách bývalých obilných sýpek v podkroví třeboňského zámku. Kapacita prostor je omezená, proto je nutné si rezervovat místo na mailu info@okolotrebone.cz.

Foto: David Veis

 


 

Kam dál?

Legendární folková kapela Nezmaři slaví pětatřicetiny

pátek, 11. října 2013, 06:46

Nezmaři, jedna z nejstarších kapel současné folkové scény, slaví tento týden pětatřicetiny. Své fanoušky provedla historií při...

Divadelní sál Metropolu modernizoval zvukové vybavení

čtvrtek, 10. října 2013, 07:05

Divadelní sál českobudějovického Domu kultury Metropol, označovaný též jako divadelní scéna, byl původně koncipován jako...

SOUTĚŽ: Na divadelní grotesku s Polívkovou a Táborským

úterý, 8. října 2013, 19:54

Malá scéna Domu kultury Metropol v Českých Budějovicích byla vždy prostředím pro mimořádné herecké osobnosti. Její komorní...

Den architektury osloví i Jihočechy

sobota, 5. října 2013, 08:15

České Budějovice ale i další čtyřicítka měst zaznamenají o víkendu třetí ročník festivalu Den architektury, který plynule naváže...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.