Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Studentské řádění zakončil bohatý hudební program

středa, 9. května 2012, 07:58

Páteční majálesový den se opravdu vydařil. Sluníčko příjemně hřálo, kapely hrály s plným nasazením, div je z pódia nemuseli vyhánět, studenti tancovali nebo posedávali všude, kde se dalo, a všichni se dobře bavili.

Hlavní hudební dění se odehrávalo na Sokolském ostrově. Jako první kapelu jsme si vychutnali balkánskou dechovku Million Dollar Mercedes Band, po které se hlavní stage připravovala pro hvězdu pátečního dne, dredaře z Los Angeles. V pauzách pro přípravu dalšího koncertu měli příchozí možnost zajít do Bosch šapito, kde na ně čekal další hudební program.

Očekávaná hvězda z Ameriky vběhla s úsměvem na pódium a nadšení fanoušci se namačkali pod něj. Koncert Rocky Leona měl šťávu. Z jeho osobnosti vyzařovala taková laskavost a milost, že kdyby po rozvášněném davu chtěl, ať si stoupnou na hlavu, tak to udělají. Všestranný Rocky nám předvedl, že nejenom dobře zpívá, hraje na kytaru, ovládá beatbox, ale i hru na ukulele. Většinou na festivalech nebývá zvykem, aby ve tři hodiny odpoledne šílely davy před pódiem. Je prostě vidět, že Rocky Leon svou hudbu dělá dobře a s láskou.

Po příjemném zážitku z Rockyho kocertu se Budějcká Drbna toulala městem. Chvíli se zastavila u kabaretu Kajbar, pak se dívala na majálesové vdavky, odpočívala ve stínu stromů a pozorovala, jak se studenti dobře baví. Jedni hráli frisbee, druzí na bubny, partičku kluků zaujalo skákání do keřů a nakonec vše zakončil odvážlivec, který skočil z mostu rovnou do řeky. Samozřejmě se zvedla vlna nadšenců, kteří tento odvážný čin museli vyzkoušet také.

Na hlavním pódiu se připravovala kapela Unifiction. „Já tu kapelu miluju. Byla jsem na nich poprvé v Praze a je to zážitek. Zpěvák je naprosto boží. Při koncertě předvádí různé kreace a dokonce se kapela tehdy svlékla do naha, takže jsem zvědavá, co se bude dít tady,“ směje se Marta, která chvátá k pódiu, aby dobře viděla.

Skupina se před lidmi objevila v těžce bizarních oblečcích a zpěvák dokonce v boxerkách, které po první písni pomalu odkládal, stejně tak jako vrstvy oblečení, které měl na sobě. Do naha se sice nesvlékl, ale nabádal k tomu publikum, které nevědělo, jak reagovat.

Pár nadšenců tančilo, někteří s nelibostí ve tváři odcházeli, a jiní se zvědavostí přicházeli. „Tohle je moc silný kafe. Šílenost. Nijak to nezní, kdyby tam ten blázen v ujetým oblečku nepředváděl taneční kreace, tak se na to nedá ani dívat, natož to poslouchat. Chápu, že celá tato skupina je těžce ironická, nejspíš se vysmívají hudbě a hudebníkům celkově, protože chvilkami zpěvák zpíval i dobře a hudba mi připomínala moji oblíbenou kapelu Peshata, ale pak ta zelená příšera začala zase vyzpěvovat nějaký árie. Hrůza,“ odcházela od pódia posluchačka Lenka s rozpačitým výrazem ve tváři.

Ještě za světla jsme si mohli vychutnat kapelu Luise Pop, dále vystoupily skupiny The Feud, Giantree a Jazzsteppa. „Krásný den, perfektní večer, rušná noc,“ zakončila páteční den studentka Nikola.

 
 
 


 

Kam dál?

Budějčáci mohli vidět děj slavné knihy v divadelním pojetí

neděle, 6. května 2012, 11:38

Kulturní klub Horká Vana slavil první máj v divadelním duchu. Jako první vystoupilo olomoucké Divadlo na cucky s Groteskou od...

Kulturní smršť se tento týden přehnala přes Budějce

sobota, 5. května 2012, 16:39

Také to tolik milujete? Jen tak v tričku, pozdě večer, si to špacírujete domů a jste plni dojmů z dalšího skvělého majálesového...

Prvomájové dovádění zakončila úchvatná fireshow

pátek, 4. května 2012, 21:45

V podvečer prvního máje se odehrála romantika ve stylu španělských přímořských městeček, kde pod širým nebem tančí ženy flamenco...

FOTO: Majálesový průvod rozzářil budějcké ulice a náměstí

pátek, 4. května 2012, 17:32

Gejzír nápadů, barev, smíchu, free pohody a fantazie vytryskl v centru Budějc v pátek v pravé poledne. Od Háječku se ulicemi...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.