Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Studenti budou v pátek sbírat knihy pro festival Literatura žije!

 
čtvrtek, 12. března 2015, 18:41

Práší se vám doma na knihovnu? Že jste Jiráska neotevřeli už 50 let? Možná nastal čas poslat ho dál... I letos v dubnu se v Budějcích uskuteční festival Literatura žije!, na jehož programu již organizátoři pečlivě pracují. Stejně jako vloni se v rámci něj koná i akce s názvem Pošli knihu dál. O co jde? Darujete knihu, která se v dubnu zabydlí ve sbírce někoho jiného.

„Pokud máte doma knihy, ke kterým se už nebudete vracet, a rádi byste jimi udělali radost někomu dalšímu, tak je pošlete dál. Během tří festivalových dnů budou opět knihy ve festivalovém stanu na náměstí Přemysla Otakara II. pro každého volně k dispozici,“ zmiňuje jedna z organizátorek festivalu Eliška Štěpánová. Dodala zároveň, že vloni bylo rozdáno 7 tisíc knih.

Zítra se uskuteční sběr knih na Lannově třídě u křižovatky s Jeronýmovou a také v parku na začátku Kanovnické ulice. Dobrovolníci z řad studentů si od vás knihy převezmou od 11 hodin.

Festival Literatura žije! proběhne od 22. do 24. dubna. Co je vizí celé akce? Dokázat lidem, že i v dnešní uspěchané době je literatura potřebná a hlavně zábavná. Festival zahrnuje autorská čtení, verše v MHD a další program.

 


 

Kam dál?

V budějckém okresním archivu začala výstava Město králů

čtvrtek, 12. března 2015, 17:37

Středověká panovnická privilegia i zápisy o pobytu českých králů v Budějcích si mohou ode dneška prohlédnout návštěvníci v...

Nová česká komedie tahákem dalšího týdne v Cinestaru

čtvrtek, 12. března 2015, 10:32

Trojice nových filmů je ode dneška v programu budějckého multikina Cinestar. Zajít tak můžete na horor se známou herečkou, kterou...

Úchvatná narozeninová párty. Audiovizuální show na počest Budějc...

středa, 11. března 2015, 08:00

A je po všem… Dlouho očekávané oslavy 750. výročí od založení Budějc, respektive jejich velkolepé zahájení, jsou minulostí....

Zahájení oslav 750. výročí od založení Budějc očima čtenářů

úterý, 10. března 2015, 22:13

Na budějckém náměstí začaly v úterý 10. března oslavy k 750. výročí založení našeho nejoblíbenějšího města Přemyslem Otakarem II....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.