Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Špičkoví kouzelníci z celého světa míří do Týna

 
pátek, 19. září 2014, 09:12

Týn nad Vltavou ovládnou dnes a zítra kouzla a magie. Na tradiční přehlídce Kouzelný koktejl se představí nejlepší kouzelníci z tuzemska i zahraničí. Kouzlit a čarovat se bude v sedmi soutěžních kategoriích. Na programu je všeobecná magie, manipulace, iluze či mikromagie.

Celkový vítěz získá mistrovský putovní pohár Toniho Maška. Tento český kouzelník tradiční přehlídku, která se koná s přestávkami letos poosmnácté, ve svém rodném městě založil v roce 1966.

Svému koníčku se věnoval od mládí po celý život. V roce 1971 se stal mistrem republiky v moderní magii. Po jeho smrti v roce 2012 nese festival podtitul Memoriál Toniho Maška.

„Jedná se o prestižní festival moderní magie s účastí nejen českých kouzelníků, legendárních i začínajících, z různých částí světa. Velice rádi se sem vracejí mistři magie z Německa, Rakouska, Indie, Anglie, Francie, Slovinska, Maďarska, Portugalska, Španělska a Polska, ale také například z Ruska a Ameriky,“ uvedl vltavotýnský starosta Milan Šnorek.

Letos se do Týna sjede zhruba stovka kouzelníků, z toho 40 z pěti zemí bude čarovat, další přicestují na seminář a kouzelnický bazar, ti nejlepší z nich usednou v porotě.

Kouzelný koktejl začal už dnes ráno představeními pro školy a skončí v sobotu galavečerem s vyhlášením výsledků soutěží. Podrobný program najdete na webu města.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Kostýmy pro divadelníky se připravují několik měsíců

čtvrtek, 18. září 2014, 13:15

Jihočeské divadlo musí na každý rok připravit několik desítek nových kostýmů. Oblečení, v němž herci vystupují, se mění podle...

Somersby Gangster Trippin: Pátek, drum and bassu svátek!

středa, 17. září 2014, 19:12

Nový školní rok začal a s ním přichází i první budějcký poprázdninový mejdlo! Somersby Gangster Trippin je tu zas a do 22:00...

Muzeum se po dvouleté rekonstrukci otevře veřejnosti

středa, 17. září 2014, 08:50

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích se v pondělí po dvouleté rekonstrukci opět otevře veřejnosti. Návštěvníci v něm letos...

Pusopis Barči Sedláčkové můžete vidět na výstavě

úterý, 16. září 2014, 11:17

Kresby, akvarely a další obrázky malované ústy, které vytváří dvanáctiletá Barbora Sedláčková z Českých Budějovic, si mohou nově...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.