Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Španělé tančili v Krajinské ulici mezi kapkami deště

čtvrtek, 27. června 2013, 20:53

V rámci jubilejního 25. ročníku festivalu Tanec Praha přijela tento týden do Českých Budějovic taneční skupina La caja dansa, která vystoupila v pondělí přímo na ulici před Domem U Beránka.

Díky tanečnímu prostoru Kredance měli Budějčáci možnost zhlédnout zajímavé představení s názvem Acidia, což v překladu znamená lenost.

„Španělskou taneční skupinu La caja dansa jsme si vybrali záměrně. Chtěli jsme vystoupení, které se uskuteční pod širým nebem a zároveň bude zajímavé,“ sdělila Budějcké Drbně Bára Paulátová.

Dva španělští tanečníci z Valencie zatančili pohádkový milostný příběh i navzdory tomu, že pršelo. Hlavní protagonisté představili roli muže a ženy, kteří když tančí, jsou skuteční, ale každým okamžikem se stávají vzpomínkami jednoho na druhého.

Chtějí tak vyjádřit, že paměť je ošidná, že muž a žena prožijí stejný příběh, ale každý ho sleduje z jiné perspektivy. Můžeme si pak klást otázku, co je na společném životě vlastně společného, když ho vnímáme každý jinak a jinak na něj vzpomínáme.

Acidia se tak vymyká konceptu tance jako autonomní nezávislé zkušenosti a nabídla tak zážitek náhodně jdoucím divákům rovnou do nitra srdce.

 
 
 


 

Kam dál?

Vltava po roce ožije velkolepou audiovizuální show

středa, 26. června 2013, 17:32

Jedinečnou oslavou člověka bojujícího s přírodními živly bude už tento pátek velkolepá show, která se uskuteční na náplavce u...

Vltavotýnská výstava představí autory ze šesti zemí světa

pondělí, 24. června 2013, 14:02

Slavnostní vernisáží bude nadcházející sobotu v 16 hodin zahájen v prostorách Městské galerie U Zlatého slunce v Týně nad Vltavou...

Oslava letního slunovratu ve stylu známého komiksu

pondělí, 24. června 2013, 11:44

Asterix, Obelix, Panoramix, kotel s podivným nápojem, siláci tahající na zádech obrovské kameny, ženy oděné v kožešinách. Žádná...

Festival Léto ve městě nabídne bohatý program

čtvrtek, 20. června 2013, 10:59

Téměř 180 akcí mohou navštívit lidé v Českých Budějovicích během festivalu Léto ve městě 2013. Představení divadel, koncerty,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.