Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

South Bohemia Jazz Fest pokračuje na podzim. Linka s žalobou neuspěl.

 
úterý, 4. října 2011, 13:55

Jihočeský jazzový festival SOUTH BOHEMIA JAZZ FEST, který v létě na jihočeská náměstí přivezl mimo jiné třeba Erika Truffaze nebo Jackyho Terrassona pokračuje i na podzim svojí klubovou částí. Milovníci jazzu si tak budou moci až do konce roku užít dalších 15 koncertů v produkci jihočeského jazzového festivalu. I o tom myšlenka festivalu ze začátku byla.

„Letní koncerty na náměstích jsou skvělá reklama jazzu, která dokáže diváky naladit na tu správnou vlnu. My bychom ale chtěli, aby měli jazzoví fanoušci možnost poslechnout si skvělou muziku i během roku ve svém městě a nemuseli kvůli tomu jezdit 150 nebo 200 kilometrů do Prahy a do Brna. To je nyní díky podpoře soukromých sponzorů z jižních Čech, klubové scény a hlavně díky našemu generálnímu partnerovi, skupině ČEZ, možné.“ říká Jan Nedvěd, organizátor SBJF.

Právě proto přichází nyní festival s podzimní šňůrou koncertů po jižních Čechách. Milovníci jazzu si tak nyní budou moci podzim zpříjemnit koncerty Richarda Bony, Laco Decziho, N.O.H.A., Brink Man Ship nebo Jazzoo a festival tak kromě Českých Budějovic, Tábora a Nových Hradů (kde se již konaly koncerty v létě na náměstích) zavítá i například do Písku, Hluboké nad Vltavou nebo Českého Krumlova.  Tentokrát však bez hořké příchuti obvinění, které v den začátku festivalu na krajský soud přednesl Rudy Linka kvůli údajnému parazitování na značce společnosti Bohemia Jazz Fest o.p.s., které on předsedá. Soud minulý týden rozhodl v Linkovo neprospěch a žalobu zamítl. „Žaloba, ve které pan Linka napadá firmu, na které se podílí a je jejím jednatelem je absurdní i obsahově. Jsme proto rádi za rozhodnutí soudu a věříme, že se tímto věc ohledně ochranné známky vyřešila.“ uvedl Tomáš Dvořák, právní zástupce Bohemia Jazz Fest servis s.r.o.

South Bohemia Jazz Fest

Koncerty na podzim 2011 ve spolupráci s jihočeskou klubovou scénou

24.9.  19.30 Uhlíř, Helešic, Jurkovič Trio   (CZ/HR) - Horká Vana (Č.Budějovice)  -

21.10 20.00 Jazoo (SLO) – osvěžovna Kredance (Č.Budějovice)

22.10.  19.30 Betty Lee and Cosmic People (CZ) - Horká Vana (Č.Budějovice)

23.10.  19.30 Ondřej Štveráček Quartet – Horká Vana (Č.Budějovice)

1.11. 20.30  Brink Man Ship (CH) – Mighty Bar Vebloud (Č. Budějovice)

2.11 .20.00 Richard Bona (USA), David Dorůžka Trio (CZ)  – dvojkoncert,  sál Beseda (Č.Budějovice)

4.11. 20.00  N.O.H.A.(world) – sál Beseda (Č.Budějovice)

5.11. 20.00 Jana Koubková (CZ) - Jazz Gallery (Tábor)

8.11. 20.00 Laco Deczi a Celula New York (USA/D) –  hotel Rezidence (Nové Hrady)

21.11. 20.00 Melanie Scholtz Quartet (JAR, NOR, CZ) -  Kavárna u Vavřiny (Písek)

25.11. 20.00  Tomáš Jochmann a David Drobel (CZ) – restaurace KAPR Hluboká nad Vlt.

26.11. 20.00 Libor Šmoldas Quartet (CZ) – klub Antré (Český Krumlov)

1.12.  20.00  Swing Trio Avalon a Petra Ernyeiová  (CZ) – Modrý Dveře (Č. Budějovice)

Autor: Radim Dušek

 


 

Kam dál?

Budějcký víkend pod psa... oprava: pro psa!

pondělí, 3. října 2011, 09:04

Porcelaine, commondor, sloughi, landseer, eurasier – ne, to nejsou jména postav ze sci-fi, to jsou názvy některých z mnoha psích...

Kompas ukazuje na jih. Do Budějc!

pondělí, 3. října 2011, 08:51

Všechny cestou vedou do Říma?? To je tedy pěkný drb, protože každý Budějčák ví, že všechny cesty vedou do Budějc. A když ne...

Návrat Aleše Kotalíka do Motoru je na spadnutí!

neděle, 2. října 2011, 21:05

Nedělní extraligové utkání mezi českobudějovickým Mountfieldem a Spartou Praha v Budvar aréně osobně sledoval hráč Buffala Sabres...

Jankovští mají skalp lídra, Ševětín překvapením I. A

pátek, 30. září 2011, 21:19

Těsně před koncem takzvaného anglického týdne, kterým v těchto dnech žijí fotbalisté hrající krajský přebor a oblastní první...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.