Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

SOUTĚŽ: Vyhrajte lístky na úchvatnou bubenickou show

 
středa, 13. března 2013, 14:30

Už tento pátek přijede do budějckého Domu kultury Metropol nejslavnější bubenický soubor světa Yamato z Japonska, který letos slaví dvanácté výročí své existence. Jeho turné po České republice navazuje na šnůru po Asii a Velké Británii. Vystoupení v Budějcích začne úderem 20. hodiny večerní.

Yamato přinese vzrušující představení, které již pro pět milionů diváků každé věkové kategorie znamenalo nezapomenutelný zážitek a okouzlení z energické a explozivní show. Podmanivá hudba Yamata má svou jemnou krásu stejně jako srdcebušící basovou sílu v podání pozoruhodné síly a schopností bubeníků.

Na oslavu dvaceti úspěšných let bubeníci Yamato vytvořili speciální výroční turné s názvem Rojyoh (Na cestě), při kterém fanoušci zažijí velkolepou oslavu, která zahrnuje to nejlepší z nejpamátnějších Yamato vystoupení.

Japonci opět rozduní bubny Wadaiko, které se svými rozměry pohybují od velikosti talíře po bubny široké přes metr v průměru, včetně bubnu Odaiko, který byl vytesán ze 400 let starého stromu. Naprostá fyzická síla a pohyb bubeníků je stejně impozantní jako výsledná hudba v této vizuálně okázalé a vysoce zábavné show.

Soubor Yamato by založen v roce 1993 Masou Ogawou v prefektuře Nara. Do roku 1887 byla Nara součástí provincie Yamato, odkud také pochází název souboru. Od svého založení Yamato uskutečnili přes tisíc vystoupení ve více než dvaceti zemích Asie, Evropy a Ameriky.

Každý rok Yamato koncertuje šest až deset měsíců po celém světě. Výsledkem takto namáhavého programu je stále rostoucí počet diváků, který jen utužuje neutuchající úsilí japonského seskupení při vystoupeních. Pro každého z členů souboru je vždy setkání s obecenstvem jedinečné a vzácné.

Po českém vystoupení Yamato dále pokračují přes Rusko, Slovensko a Maďarsko do zemí Beneluxu a svou pouť zakončí dvojvystoupením v Řecku. Dohromady „Rojyoh - The Beat On The Road“ čítá jedinečných 90 vystoupení.

Soutěž o vstupenky

Chcete vyrazit na jedinečné vystoupení japonských bubeníků Yamato zadarmo? Napište nám do čtvrteční 9. hodiny ranní e-mailem na adresu redakce@budejckadrbna.cz odpověď na následujících otázku a počkejte, zda budete vylosováni. Dva čtenáři Budějcké Drbny získají po jednom volném lupenu.

Jak se jmenuje zakladatel souboru Yamato?

A) Takeru Matsushita
B) Masa Ogawa
C) Midori Tamai

Ke své odpovědi nezapomeňte připojit své jméno a telefonický kontakt, abychom se mohli bezprostředně po losování s výherci vstupenek spojit.

SOUTĚŽ SKONČILA

Zakladatelem souboru Yamato je Masa Ogawa. Správně tedy byla možnost B.

Při losování výherců se štěstí usmálo na čtenářky Ladu Valentovou a Blanku Kočvarovou. Obě získaly po jedné volné vstupence na páteční vystoupení japonských bubeníků v DK Metropol. Blahopřejeme!

Program vystoupení v České republice

15. března České Budějovice, DK Metropol
16. března Plzeň, Peklo
17. března Hradec Králové, Aldis
19. března Liberec, Dům kultury
20. března Praha, Hybernia
21. března Praha, Hybernia
23. března Zlín, Kongresové centrum
24. března Ostrava, Plynojem
25. března Brno, Janáčkovo divadlo
26. března Brno, Janáčkovo divadlo

Vstupenky jsou k dostání v předprodejních sítích Ticketportal, Ticketpro a Ticket-Art, a také ve všech obvyklých předprodejích.

Tisková zpráva
Foto: Hiroshi Seo

 


 

Kam dál?

Monkey Business? Záruka skvělé zábavy!

pondělí, 11. března 2013, 22:02

Jedna z nejpopulárnějších kapel u nás - Monkey Business - se rozjela na turné po celé republice. Při této příležitosti si parta...

Volejbalové plesání nadchlo nejen sportovní fanoušky

neděle, 10. března 2013, 20:48

Sobota 9. března 2013 se do volejbalových análů nezapíše pouze jako den hladkého vítězství Volejbalového klubu Jihostroj proti...

Do CineStaru dnes dorazí postavičky ze Čtyřlístku

neděle, 10. března 2013, 13:12

Březen je v multikině CineStar České Budějovice již tradičně měsícem narozeninovým. Letos kino slaví již jedenácté narozeniny a k...

Českobudějovická Slavie ožila, čeká ji rekonstrukce

čtvrtek, 7. března 2013, 08:24

Blues-rockový Paul Lieberman Quartet nebo třeba Frank Morey & His Band z USA a Hundred Seventy Split z Velké Británie přijedou do...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.