Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

SOUTĚŽ: V Budějcích bude Eva tropit hlouposti

 
pondělí, 16. března 2015, 09:15

DK Metropol dnes uvede další skvělé divadelní představení. Od 19 hodin se zde na prknech představí herci Divadla Na Fidlovačce a zahrají jihočeským divákům klasické představení s názvem Eva tropí hlouposti. Budějcká Drbna pro vás má rychlou soutěž o dvě vstupenky.

Divadlo Na Fidlovačce: Eva tropí hlouposti

16. března divadelní sál v 19 hod.

Notoricky známou filmovou podobu komedie „Eva tropí hlouposti" přeneslo Divadlo na Fidlovačce na divadelní prkna. Tak jako ve filmu vás také v divadelním zpracování bude provázet celým dějem hravý vtip a laskavý humor. Představitelé titulních rolí - Marie Doležalová a Denny Ratajský - jsou velice podobní svým filmovým protagonistům - Nataše Gollové a Oldřichu Novému. Přestože si se svými postavami každý pohrává trochu jinak, přirozeně vystihují jejich typické charakterové rysy. Těšit se můžete na roztěkanou Evu, která působí jako malé dítě a svou nešikovností baví celé hlediště, i na charakterově zcela opačného, galantního Michala, který je ztělesněním elegance našich dědečků.

Děj celé komedie je všeobecně známý, její téma lehké a nenáročné. Divák se na tomto výborném představení jen skvěle baví, nic jiného se od něj neočekává. Přijďte se přesvědčit, zda divadelní hra obstojí ve srovnání se svým filmovým zpracováním. Vstupenky na představení "Eva tropí hlouposti", které uvedeme 16. března, zakoupíte v Metropolu před samotným představením.

K účasti stačí prostřednictvím formuláře zodpovědět do pondělní 16. hodiny následující otázku a pak už jen čekat na slosování. Vítěz získá dvě vstupenky.

SOUTĚŽ SKONČILA

Roztěkanou Evu hraje Marie Doležalová. Správně je tedy možnost A.

Dvě volné vstupenky vyhrála čtenářka Zuzana Němcová. Blahopřejeme!

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
 


 

Kam dál?

Sen fanoušků Krabathoru se plní. Legendární kapela zahraje v...

sobota, 14. března 2015, 09:18

Metalová událost letošního roku se kvapem blíží! Ještě před dvěma lety by málokdo věřil, že bude mít někdy možnost vidět na...

Lenka Střítecká: Dojmy ze zahájení oslav jsou díky krásným reakcím...

sobota, 14. března 2015, 08:06

Velkolepé zahájení oslav 750 let Českých Budějovic je minulostí. Ačkoliv byli možná někteří lidé skeptičtí, že se za tak krátkou...

Narozeninová party na Dámské jízdě rozvášnila něžné pohlaví

pátek, 13. března 2015, 12:14

Multikino Cinestar slaví třináct let svého působení v Budějcích a na Dámské jízdě se díky tomu rozjel skvělý mejdan, který byl...

Studenti budou v pátek sbírat knihy pro festival Literatura žije!

čtvrtek, 12. března 2015, 18:41

Práší se vám doma na knihovnu? Že jste Jiráska neotevřeli už 50 let? Možná nastal čas poslat ho dál... I letos v dubnu se v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.