Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

SOUTĚŽ: Ruský sbor Rudoarmějci zavítá i do Budějc

 
středa, 25. září 2013, 09:27

Originální, původně armádní, ruský sbor Rudoarmějci se představí budějckému publiku. Pečlivě vybraní zpěváci, tanečníci a hudebníci přijíždějí do devíti největších českých koncertních a multifunkčních arén. Exkluzivním hostem legendárního souboru bude Helena Vondráčková.

Pěvecký sbor Rudoarmějci byl založen v roce 1939 a prošel všemi hrůzami Velké vlastenecké války. Tento sbor však po válce nezanikl, nýbrž se profesionalizoval a svými vystoupeními po celém světě si začal budovat mezinárodní proslulost. Od roku 1974 vede soubor generálmajor Viktor Eliseev.

V současné době má toto těleso tři sta padesát členů a zahrnuje nejen pěvecký sbor se svými sólisty, ale také balet, orchestr, dirigenty, choreografy a příslušníky dalších uměleckých profesí.

Rudoarmějci mají vlastní uměleckou školu v centru Moskvy, kam přijímají nejtalentovanější děti a vzdělávají je již od čtyř let. Díky tomu ve sboru Rudoarmějci uslyšíme ty nejlepší zpěváky z celého Ruska, v jejichž repertoáru je vše od klasického ruského folklóru až po světovou operu.

Za svou dlouhou existenci se sbor Rudoarmějci stal legendou, která vystupovala při nejvýznamnějších událostech po celém světě. Rudoarmějci se například účastnili zahajovacího ceremoniálu Olympijských her v Moskvě, vítali ve Vatikánu papeže Jana Pavla II., hráli před parlamentem v Helsinkách spolu s Leningrad Cowboys a byli hlavní hvězdou oslav Roku Ruska v Paříži, kde měli přes dvě stě tisíc diváků.

Rudoarmějci procestovali všechny světadíly a vždy sklízeli ohromný potlesk a nadšení diváků. Ve Francii v roce 2013 prodali přes tři sta padesát tisíc desek a jejich album se drželo na pátém místě žebříčku prodejnosti po dobu osmi měsíců.

RED tour

Moskevský sbor přijíždí do České republiky s novým koncertním programem pod příznačným názvem RED. Jedná se o fenomenální mix ruských a ukrajinských tradičních písní a tanců. Publikum se může také těšit na průřez světovou populární hudbou, jako jsou například skladby Celine Dion, ERA, The Beatles a mnoha dalších.

Nebudou samozřejmě chybět ani zajímavá taneční vystoupení těch nejlepších tanečníků souboru. Specialitou choreografa Antoliho Radiuka je kozáček se šavlemi v ruce, při kterém tanečníkům létají jiskry nad hlavami.

Helena Vondráčková

Jako exkluzivní host vystoupí Helena Vondráčková se svým repertoárem, ke kterému Rudoarmějci již pilně připravují doprovod.

Helena Vondráčková, jedna z nejpopulárnějších českých zpěvaček, okouzlila publikum už svým prvním hitem Červená řeka a úžasnou filmovou rolí v hudební pohádce Šíleně smutná princezna. Od té doby jí aplauduje publikum snad po celém světě. Například v roce 2005 byla hostem v Carnegie Hall v New Yorku.

Vydala desítky úspěšných CD, hrála ve známých muzikálech Bídníci, Cats, Mona Lisa a na Slovensku nadchla publikum i kritiky skvěle ztvárněnou rolí Dolly Leviové ve známém muzikálu Hello Dolly! Helenu Vondráčkovou uvidíme i v populárním TV seriálu Gympl s (r)učením omezeným.

Publikum miluje její hity jako je Copacabana, Já půjdu dál, To tehdy padal déšť, Dlouhá noc, Neuč slunce hřát a další. Určitě některé z nich uslyšíme i při jejím hostování s nejpopulárnějším ruským pěveckým sborem Rudoarmějci.

Termíny koncertů:

18. 11. Liberec (Tipsport Aréna)
19. 11. Praha (O2 Aréna)
20. 11. Karlovy Vary (KV Aréna)
21. 11. Plzeň (ČEZ Aréna)
22. 11. České Budějovice (Budvar Aréna)
23. 11. Hradec Králové (Zimní stadion)
24. 11. Ostrava (ČEZ Aréna)
25. 11. Zlín (Novesta hala)
26. 11. Brno (KAJOT Aréna)
27. 11. Bratislava (Incheba Aréna)

Diváky čeká velkolepá show pro celou rodinu plná nejen ruského folkloru, ale především nádherných písní z celého světa, tance a barev v podání těch nejlepších zpěváků a tanečníků z celého Ruska spolu s českou hvězdou Helenou Vondráčkovou.

Vstupenky v ceně od 590 Kč jsou dostání v síti Ticketportal a Sazka ticket.

Soutěž o lístky

Chcete vyrazit na listopadový koncert Rudoarmějců a Heleny Vondráčkové v Českých Budějovicích zadarmo? Tak se zapojte do soutěže s Budějckou Drbnou!

Až do neděle 20. října očekáváme v e-mailu soutez@budejckadrbna.cz správné odpovědi na následující otázku. Dva vylosovaní výherci si mezi sebe rozdělí po jedné vstupence.

V jakém roce byl založen ruský sbor Rudoarmějci?

A) 1939
B) 1942
C) 1948

Do zprávy nezapomeňte připsat vaše jméno a telefonický kontakt. To proto, abychom se mohli s výherci bezprostředně po losování spojit.

SOUTĚŽ BYLA UKONČENA

Rudoarmějci do Budějc nepřijedou. Českou tour zrušili

Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Při dnešní akci v Budvaru vystoupí šestnáct kapel

sobota, 21. září 2013, 10:56

Na dnešek připravil Budějovický Budvar tradiční kulturní akci. Bohatý program v novém distribučním a logistickém areálu pivovaru...

Město pronajalo kryt civilní obrany ke kulturním účelům

pátek, 20. září 2013, 10:43

Kryt civilní obrany v budějcké Vodní ulici se změní v hudební a taneční zkušebny. Radní ho pronajali občanskému sdružení Kultura...

V Hluboké plavali žraloci, delfíni i plankton

čtvrtek, 19. září 2013, 20:00

Tajemný svět korálových útesů, příběh rodiny delfínů, dramatická setkání se žraloky, nevšední pohled na život v českém rybníku i...

Václav Koubek: Originální písničkář zpátky v Budějcích

čtvrtek, 19. září 2013, 13:45

Mighty Bar Velbloud zve na další příjemný hudební večer. Dnes od 21 hodin vystoupí v tomto známém budějckém klubu originální...

 

Komentáře

Badaxe Kocour

Hm založen v roce 1939, takže začínali s Horst Vesel Lied? Ono to v tom roce bylo tak, že soudruzi náckové a soudruzi komouši si podali ruce a paktem Molotov-Ribentrop si rozdělili sféry vlivu. A v době kdy naši letci bojovali v Británii létali jejich němečtí protivníci na benzín ze sovětské ropy a nejspíš náckům tenhle soubor zpíval nějakou "pokrokovou" píseň. Nějak se rádo zapomíná, že SSSR byl do roku 1941 spojencem nácků (bojoval s nimi "z donucení" necelé 3 roky) a bláboly o velké vlastenecké válce jsou sice hezká propaganda, ale jen propaganda. Copak že dělali soudruzi v tom roce 1939? No přepadli spolu s kámoši z Německa Polsko, pak Finsko (tam se pravda moc nedařilo) následně 1940 Pobaltí a Besárabie a Bukovina, sakra kdože to byl vlastně agresor, jo jasně SSSR se jen bránil, jak jinak. A to že notně vyčpělá rachomejtle (sama se považující za "národní poklad") s nimi zaúčinkuje je prostě jen další důvod tam nejít. Dík soudruzi, klidně si Helenu vezměte s sebou, pokud je u vás populární.

středa, 25. září 2013, 20:12
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.