Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

SOUTĚŽ: Na divadelní grotesku s Polívkovou a Táborským

 
úterý, 8. října 2013, 19:54

Malá scéna Domu kultury Metropol v Českých Budějovicích byla vždy prostředím pro mimořádné herecké osobnosti. Její komorní prostor a bezprostřední blízkost diváků dává vyniknout všem detailům hereckého umění.

Malá scéna Domu kultury Metropol v Českých Budějovicích byla vždy prostředím pro mimořádné herecké osobnosti. Její komorní prostor a bezprostřední blízkost diváků dává vyniknout všem detailům hereckého umění.

Již ve čtvrtek od 19 hodin se budějckým divákům na této scéně představí v divadelní grotesce ...a na hrušce sedí diktátor jeden z nejvýraznějších hereckých talentů mladé generace Anna Polívková a držitel mnoha hereckých ocenění Miroslav Táborský.

Tito dva vás v této konverzačce o konfrontaci světů, myšlenek a názorů provedou světem, ve kterém společně žijeme. I vy můžete být svědky „střetu“ dvou hereckých generací v podání herců, jimž bylo naděleno do vínku umělecké nadání měrou vrchovatou.

Anotace ke hře

Únos se sice zdařil, ale jeho plán selhal. Teroristka zjišťuje, že unesený diktátor není ani na prodej ani na výměnu. Zbývá tak jen lidské sblížení. Je to groteska o světě, ve kterém žijeme.

Anna Polívková říká: „Je to rychlý dialog a strašně mě baví být za teroristku s kalašnikovem. Konverzačku jsem nikdy nedělala, ale pan Táborský je zkušený kolega, a tak se od něj hodně učím.“

Soutěž o vstupenky

Lístek na představení stojí 250 Kč, pokud ale chcete vyrazit do divadla zadarmo, zapojte se do soutěže s Budějckou Drbnou. Ta bude probíhat do čtvrtečního poledne.

Na e-mailové adrese soutez@budejckadrbna.cz očekáváme vaše odpovědi na následující otázku. Poté vylosujeme dva čtenáře, kteří získají dva volné lupeny do Metropolu.

Jak se jmenuje režisér hry ...a na hrušce sedí diktátor?

A) Jiří Ornest
B) Jaroslav Gillar
C) Jan Kačer

Do elektronické zprávy s vaším tipem nezapomeňte připsat jméno a telefonický kontakt, abychom se mohli s výherci spojit.

SOUTĚŽ SKONČILA

Režisérem hry ...a na hrušce sedí diktátor je Jaroslav Gillar. Správně je tedy možnost B.

Po dvou vstupenkách na dnešní divadlo vyhrávají čtenáři Irena Nádeníčková a Miroslav Vočka. Blahopřejeme!

Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Den architektury osloví i Jihočechy

sobota, 5. října 2013, 08:15

České Budějovice ale i další čtyřicítka měst zaznamenají o víkendu třetí ročník festivalu Den architektury, který plynule naváže...

Zajděte si prohlédnout model sochy Přemysla Otakara II.

pátek, 4. října 2013, 13:01

Po celý říjen bude ve venkovním prostoru Wortnerova domu Alšovy jihočeské galerie v ulici U Černé k vidění model sochy Přemysla...

SOUTĚŽ: Odkaz AC/DC zazní ve Velbloudu

pátek, 4. října 2013, 07:57

Ostravská skupina AC/CZ, revival světoznámé australské skupiny AC/DC, zavítá tento víkend do jihočeské metropole. Po čtyřměsíčním...

FOTO: Budějce hostí další zastávku Gastrotour 2013

sobota, 28. září 2013, 12:37

Závěr tohoto týdne patří milovníkům dobrého jídla a pití. Na náměstí Přemysla Otakara II. se totiž koná akce s názvem Gastrotour...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.