Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

SOUTĚŽ: Komedie Básník a kočka rozesměje Metropol

 
čtvrtek, 23. února 2012, 12:03

Divadelní sál budějckého KD Metropol bude v úterý 28. února od 19 hodin hostit pražskou Divadelní společnost Háta, která v Budějcích představí komedii Básník a kočka s Lukášem Vaculíkem a Kateřinou Hrachovcovou.

O čem vlastně americká komedie Wiltona Manhoffa, která se dočkala také filmového zpracování, je? Neúspěšný spisovatel Felix pracuje na rohu v knihkupectví a nevycházejí mu ani jeho povídky, ani jeho život. Svou frustraci ventiluje mimo jiné tím, že pozoruje dalekohledem svou sousedku Doris, která si přivydělává prostitucí a zásadně nestahuje rolety.

Mohou se dva jak mentálně, tak i společensky rozdílní lidé stát přáteli a možná víc než přáteli? Na newyorském Manhattanu je možné všechno, když po stížnosti Felixe domácímu vlítne do jeho bytu Doris s razancí pumy…

Hlavní role v hollywoodském filmu se po senzačním úspěchu na Broadwayi dostali Barbra Streisand a George Segal. U nás je představitelem Felixe úspěšný český herec Lukáš Vaculík, který se proslavil především rolemi ve filmech Tankový prapor, Kamarád do deště či Lásky mezi kapkami deště. Doris ztvárňuje Kateřina Hrachovcová, jež se proslavila především účinkováním v různých televizních pořadech a seriálech.

Vstupenky na představení v ceně 250 korun jsou k dispozici v předprodeji Metropolu na telefonních číslech 386 106 160, 386 106 150 či na e-mailu predprodej@metropol-cb.cz.

Díky Budějcké Drbně si ale můžete vstupenky na úterní představení vyhrát! Celkem o šest lupenů soutěžte až do pondělního poledne tak, že na e-mailovou adresu redakce@budejckadrbna.cz pošlete odpověď na otázku:

Kdo je režisérem divadelní komedie Básník a kočka?

A) Antonín Procházka
B)
Tomáš Töpfer
C)
Jan Kačer

Ze správných odpovědí Budějcká Drbna následně vylosuje tři čtenáře a každý z nich získá po dvou vstupenkách. Nezapomeňte uvést svoje jméno a kontaktní údaje!

Foto: www.divadlohata.cz

 


 

Kam dál?

Koncert Žalmana: Víno a dobří lidé jsou krásná inspirace

čtvrtek, 23. února 2012, 08:06

Úžasné prostory prvního patra Vinárny Solnice zalily v pondělí 20. února libé tóny kytary Pavla Žalmana Lohonky a jeho hostí....

FOTO: Budějcký masopust přilákal davy diváků

středa, 22. února 2012, 13:51

Včera se pod budějckou radnici přiřítili lidé v maskách. Ale nešlo o žádné přepadení anebo únos někoho z magistrátu! Byl přece...

Vyhrajte dva lístky do Modrých dveří na HE band!

středa, 22. února 2012, 11:00

Již ve čtvrtek se v nově zrekonstruovaných prostorách Modrých dveří v Biskupské ulici uskuteční koncert známé budějcké reggae a...

Přednáška o hvězdářství a astronomech už ve čtvrtek

středa, 22. února 2012, 08:45

Budějcká Hvězdárna a planetárium připravila na čtvrteční večer netradiční přednášku jako derniéru k výstavě Hvězdy a růže navěky...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.