Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

SOUTĚŽ: Festival Songfest.cz zavítá do Metropolu

 
čtvrtek, 31. ledna 2013, 15:59

Divadelní sál DK Metropol hostí zítra od 19 hodin šestý ročník festivalu Songfest.cz, který přivítá lunosolární Nový rok - rok hada. Programem bude provázet Jaroslav Dušek. Během večera vystoupí umělci z Číny v čele s Feng-yün Song.

Speciálním hostem bude profesionální hráč na australský domorodý nástroj didgeridoo Ondřej Smeykal. Dalšími účinkujícími budou Trio PUO s hostem Martinem Zbrožkem, Traffic Dance Drum, etnické skupiny z jižní Asie a Zorita Oriental Dance Studio.

Večerní program:

19:00 Zahájení koncertu roku hada 2013
19:15 - 22:00 Koncert roku hada (první část)
21:00 - 21:20 Rituál: Úcta předkům
21:20 - 21:45 Koncert roku hada (druhá část)
21:45 - 22:00 Vítání roku hada

Slavnostnímu koncertu bude předcházet doprovodný program ve vstupní hale divadelního sálu.

Jeho součástí budou tvůrčí dílny pro děti a dospělé (malování, zpívání a tancování, ruční práce), workshopy - Tance univerzálního míru, Eurytmie, dále ukázky čínských etnických kultur, ukázky bojového umění, původního zpěvu a tanců a prezentace přírodních produktů a životního stylu.

Součástí bude i čajovna a občerstvení. Doprovodný program je zdarma. Více informací o festivalu Songfest.cz naleznete na těchto webových stránkách. Ceny vstupenek na večerní koncert činí 220 a 250 korun.

Díky Budějcké Drbně máte tu možnost podívat se na festival do Metropolu osobně, hrajeme totiž o čtyři volné lístky!

Na adresu redakce@budejckadrbna.cz pište do pátečního poledne svoje tipy na následující otázku a počkejte, zda budete vylosováni. Vstupenky si mezi sebe rozdělí dva čtenáři, oba dva výherci tak obdrží dva volné lístky.

Filmový a divadelní herec Jaroslav Dušek se narodil v jakém městě?

A) v Českých Budějovicích
B) v Brně
C) v Praze

Do zprávy nezapomeňte připsat svoje jméno a číslo mobilního telefonu, abychom mohli výherce bezprostředně po losování kontaktovat.

SOUTĚŽ SKONČILA

Jaroslav Dušek se narodil v Praze. Správně je tedy možnost C.

Vstupenky na Songfest.cz vyhrály čtenářky Hana Vaňková a Yveta Jeřábková. Blahopřejeme!

Foto: Facebook Songfest.cz

 


 

Kam dál?

Válečným letcům vzdá hold nový památník

úterý, 29. ledna 2013, 17:04

Architektonickou soutěž na památník letcům vyhlásilo město v listopadu loňského roku. Celkový rozpočet by neměl přesáhnout jeden...

FOTO: Pohádkové bytosti řádily v Metropolu

pátek, 25. ledna 2013, 12:23

V závěru minulého týdne pořádal Dům kultury Metropol již tradiční Dětský maškarní karneval a Budějcká Drbna byla při tom.

Jihočeská činohra uvede v pátek v premiéře Oidipa

středa, 23. ledna 2013, 10:02

Poprvé ve své historii představí Jihočeské divadlo divákům inscenaci Sofoklova Oidipa. Po jeho Antigoně (1962) a Euripidově...

SOUTĚŽ: Metropol láká na Dětský maškarní karneval

sobota, 19. ledna 2013, 12:50

Nedělní odpoledne bude v budějckém Domu kultury Metropol patřit tradičnímu dětskému maškarnímu karnevalu. Chystáte se tam...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.