Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

SOUTĚŽ: Cestovatel se podělí o své zážitky z Albánie

 
čtvrtek, 4. října 2012, 11:19

Beseda cestovatele Miroslava Náplavy k cestopisnému bestselleru Albánie, kráska se špatnou pověstí se uskuteční v pátek na Malé scéně DK Metropol od 19 hodin. Jestli se na tuto zajímavou přednášku spojenou s komentovanou projekcí stejnojmenného dokumentárního snímku chystáte, vstupenky si můžete zkusit vyhrát.

Miroslav Náplava bude divákům vyprávět o fascinující evropské zemi plné fantastických horských scenérií a divokého mořského pobřeží, ve které se stále po generacích uchovává krevní msta a mafie není pojmem z dobrodružných románů.

Přítomní se seznámí s odpověďmi na otázky, proč nazýváme Albánii Zemí orlů, když je to úplná hloupost, a zda dostává ještě dneska ženich od rodičů nevěsty během svatby kulku, aby ji mohl beztrestně zabít v případě nevěry.

Večerem, který se koná v rámci festivalu Jihočeský kompas, bude provázet populární moderátor s nezaměnitelným důstojným humorem, Dr. Ivo Šmoldas.

Zkusit štěstí můžete právě teď, když k zisku dvou vstupenek stačí odpovědět na následující otázku a počkat, zda budete vylosováni. Pokud v soutěži neuspějete, vstupenky v ceně 140 Kč lze zakoupit v předprodeji Metropolu.

Kdo je spoluautorem knihy Albánie, kráska se špatnou pověstí?

A) Petr Teplý
B) Petr Studený
C) Petr Horký

Vaše tipy očekáváme do páteční 10. hodiny dopolední na známé e-mailové adrese redakce@budejckadrbna.cz. Z došlých správných odpovědí vylosujeme dva čtenáře, kteří si mezi sebe rovným dílem rozdělí čtyři volné lístky na besedu cestovatele Miroslava Náplavy.

Do zprávy nezapomeňte připsat vaše jméno a číslo mobilního telefonu, abychom mohli výherce bezprostředně kontaktovat.

SOUTĚŽ SKONČILA

Spoluautorem knihy Albánie, kráska se špatnou pověstí je Pter Horký. Správně je tedy možnost C..

Při losování výherců se štěstí usmálo na čtenáře Daniela Macháčka a Milenu Miškeiovou. Oba dostanou dvě volné vstupenky na dnešní besedu. Blahopřejeme!

Foto: www.jota.cz

 


 

Kam dál?

Přijďte si vyzkoušet, s čím se musí vypořádat vozíčkáři

úterý, 2. října 2012, 18:48

Festival Nohama na zemi, který se uskuteční ve středu 10. října od 13 do 22 hodin u Sportovní haly v Českých Budějovicích, je...

Jihočeský kompas nasměruje střelku buzoly do jižních Čech

úterý, 2. října 2012, 08:49

Už popáté se České Budějovice otevřou turistickým zážitkům. Ve dnech 5. až 6. října se v prostorách Metropolu bude konat pod...

Svatý Václav je patronem Čech, Švejk zase piva

neděle, 30. září 2012, 13:04

Páteční volno, které jsme měli díky Vaškovi, si každý náležitě užil. Sluníčko svítilo, a proto se první ročník Dne věží a...

Poslední open air párty tohoto roku v sobotu na Štilci

pátek, 28. září 2012, 14:01

Naposledy pod širým nebem se bude tančit už tuto sobotu na Štilci poblíž Kamenného Újezdu. O muziku v rytmu DNB a Break Beat se...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.