Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Sofie se bavila! A všichni návštěvníci festivalu s ní

neděle, 21. dubna 2013, 20:28

Po vydařené Light show se přes Jihočeskou univerzitu přehnalo další kulturní tornádo. Jednodenní multižánrový festival Sofie se baví znovu oživil univerzitní kampus a studenti, ale i ostatní návštěvníci, mohli okusit nefalšovanou studentskou zábavu pod širým nebem.

Pořadatelé se touto akcí pokusili zlepšit komunikaci mezi univerzitou a městským centrem, kde probíhá většina kulturních akcí. Studenti si totiž často připadají odstrčeni od dění v Budějcích a širší veřejnost naopak nemá přehled, co se děje na univerzitě.

Současně s festivalem probíhal na filozofické fakultě druhý ročník přednáškového cyklu Odpoledne s humanoidy.

Hlavní program Sofie se uskutečnil na louce za kolejemi, kde stála hudební stage. Už v časných odpoledních hodinách se tady začaly scházet hloučky studentů a hodnotit kvalitu nabízeného piva. Ta bohužel nebyla nikterak valná, a tak si návštěvníci vytvářeli dobrou náladu jinými alternativními způsoby.

A co vlastně Sofie nabídla? Na hlavním pódiu vystoupily jihočeské kapely, jako táborští Please the trees, domácí Vees, jejichž texty si Budějčáci už broukali s nimi, nebo Petting zoo.

Kromě hudebních vystoupení stojí za zmínku Fotojatka, tvůrci festivalu fotografie, kteří promítali svá díla na stěnu jedné z budov Jihočeské univerzity. Potěšit chuťové buňky pak mohla komentovaná show mladého kuchaře Martina Škody, mimo jiné držitele prestižní ceny Gourmand World Cookbook Awards 2012.

Z divadelních performancí stálo za pozastavení divadlo Já to jsem. Koho nic ze zmíněného programu nezaujalo, jelikož je naštvaný na celý svět, mohl využít prostoru vytyčeného speciálně pro vyjádření svých pocitů, názorů a pohnutek. Takový malý Hyde Park se nacházel kousek od budovy filozofické fakulty.

Každý, kdo má rád společnost, dobrou hudbu a kulturní vyžití vůbec, si ten den přišel na své. Je báječné, že se univerzita probírá k životu a studenti si mohou užít kulturní akce a zároveň jsou ve stále příjemném domácím budějckém prostředí.

Festival vznikl za velmi vstřícné spoluúčasti statutárního města České Budějovice. Celý program pak sestavila, připravila a zorganizovala hrstka nadšenců, především studentů Ústavu estetiky Filozofické fakulty Jihočeské univerzity.

 
 
 


 

Kam dál?

V majálesovém průvodu se představí přes 3000 masek

neděle, 21. dubna 2013, 18:35

Více než tři tisícovky masek se představí v průvodu při letošním Budějovickém Majálesu. Tradiční studentský festival, který patří...

Tata Bojs přijíždí do Budějc s akustickým koncertem

pátek, 19. dubna 2013, 14:57

Dva kamarádi Milan Cais a Marek Huňát zvaný Mardoša se již na základní škole rozhodli založit si kapelu. Jejich úsilí bylo tak...

Light show na kolejích přilákala tisíce diváků

čtvrtek, 18. dubna 2013, 13:53

Jihočeská univerzita se probírá k životu. Důkazem toho byla úterní Light show, která na hodinu rozzářila okna koleje v...

Proti rasismu budou bojovat kulturním programem

čtvrtek, 18. dubna 2013, 08:21

Evropský den akcí proti rasismu je zábavné odpoledne s doprovodným programem, kterého se mohou zúčastnit děti i dospělí. Akce se...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.

Česká diplomacie prověřila v JAR podmínky Krejčíře ve vězení

Pracovníci českého velvyslanectví v Jihoafrické republice minulý týden prověřovali, v jakých podmínkách žije v johannesburské věznici Čech Radovan Krejčíř, jaký má přístup k lékařské péči a ke komunikaci s právním zástupcem. Napsala to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Po dřívější obdobné návštěvě u Krejčíře české velvyslanectví oficiálně podpořilo požadavky odsouzeného na zlepšení podmínek v tamním vězení.

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.