Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Sobotní Retroparty provětrala skříně prarodičů

pondělí, 5. května 2014, 09:24

Byl časný večer, třetí máj. Už když jste se blížili k centru, muselo vám být jasné, že ten den není něco s módou v Budějcích tak úplně v pořádku. Holky v elasťákách, na nich zářivé trikoty, kluci v holinách a károvaných čepicích hrdě svírali barevné síťovky a kolem Slavie se to začalo hemžit.

V pořadí třináctá Retroparty otřásla tímhle svatostánkem kultury v základech. Dva kluby se otevřely čtyřem stovkám milovníků dob dřívějších, ačkoliv lásku k nim pojímali návštěvníci spíše s nadsázkou. Ženy za pultem prodávaly retro občerstvení o sto šest, takový bramborák nebo horká polévka přijdou vprostřed náročné párty vhod.

K poslechu rozburácely své nástroje v klubu Highway 61 hned dvě živé kapely, a totiž bratislavští Walter Schnitzelsson a českobudějovický Smutný Karel, který všechny rozveselil. Po koncertech se většina osazenstva přesunula do Café klubu Slavie, kde to na retro pecky jelo až do ranních hodin.

„Řekl bych, že minulý ročník se vyvedl lépe. V rámci snah o zlepšování jsme udělali dost věcí zbytečně, třeba například obrazovku s vizuálním stupem do vedlejšího klubu Highway 61. Jinak se ale akce vyvedla,“ zúčtoval jeden z organizátorů Retroparty Petr Klika.

Zkrátka kdo byl, neprohloupil, a kdo nebyl, ať hledí neprohloupit příště.

 
 
 


 

Kam dál?

Studentské divadlo zářilo na festivalu v Řecku

neděle, 4. května 2014, 17:37

Literárně dramatická větev SUDu slavila obrovský úspěch v Řecku. Skupina šesti herců a hereček pod vedením Lenky Krčkové byla...

Retro Party vypukne ve Slavii již tuto sobotu

čtvrtek, 1. května 2014, 11:35

Máte rádi staré dobré časy? V tom případě by vás mohla v sobotu zaujmout oblíbená Retro Party, která se uskuteční ve Slavii....

Café klub Slavie přivítá Jiřího Schmitzera

úterý, 29. dubna 2014, 11:26

Již tuto středu zahrajte v českobudějovickém Café klubu Slavie legendární český herec a písničkář Jiří Schmitzer svůj výběr z alb...

V Muzeu koněspřežky otevřou novou expozici

pondělí, 28. dubna 2014, 19:12

Jihočeské muzeum otevře ve středu novou expozici v Muzeu koněspřežky v Českých Budějovicích. Partnerem dotovaného projektu...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.