Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Sobotní Noc divadel můžete prožít ve fantasy stylu

 
čtvrtek, 13. listopadu 2014, 08:24

Komentované prohlídky zákulisím, výstavu, ukázky výroby loutek a masek, speciální noční představení i hudbu k tanci a poslechu nabídne tuto sobotu Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích. Podruhé se připojí k Evropské noci divadel, tentokrát ve stylu sci-fi a fantasy.

Malé divadlo, které je jednou ze čtyř scén Jihočeského divadla, se v sobotu veřejnosti otevře v 16 hodin. „Návštěvníci se u nás mohou podívat na výstavu loutek a kostýmů, navštívit polaroidový fotografický ateliér ve stylu sci-fi a fantasy anebo workshop výroby loutek a masek s naší výtvarnicí,“ řekl šéf Malého divadla Petr Hašek.

Dílny budou maximálně pro 15 lidí každou celou hodinu, poslední začne v 19:00. Zájemci by se proto měli předem zaregistrovat, stejně jako na komentované prohlídky. Vzhledem k rozměrům Malého divadla se jich na ně může vydat patnáctičlenná skupinka. Budou se konat každých 30 minut. Po celou dobu Noci divadel je vítáno oblečení ve sci-fi a fantasy stylu.

European Theatre Night se koná od roku 2008 vždy třetí listopadovou sobotu. Vloni se k ní připojilo deset zemí včetně Česka a asi 400 divadel a institucí ze 120 měst. V České republice to byl premiérový rok. Projektu se zúčastnilo 80 amatérských i profesionálních divadel a souborů. Navštívilo jej přes 40 tisíc diváků. Do historické budovy Jihočeského divadla v loňském roce přišlo asi 500 lidí.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Klasické výstavy ho nebaví. Přišel tedy s originálním nápadem

středa, 12. listopadu 2014, 12:37

Baví vás klasické výstavy? Ne? Budějcký výtvarník a spisovatel Miloslav Král Český možná našel způsob, jak váš zájem o umění opět...

SOUTĚŽ: Miro Žbirka přijede s unikátním video turné

úterý, 11. listopadu 2014, 19:42

Po třech letech se rozjel Miro Žbirka, muzikantská osobnost československé populární hudby, po českých městech, aby se svým...

Vyvrcholením oslav 25 let svobody bude festival na náměstí

pondělí, 10. listopadu 2014, 12:17

Čtvrtstoletí od sametové revoluce oslaví během listopadu i Budějčáci. Rozmanitý program nabídne divadlo, besedu či výstavy....

Mnohé památky v zimě neodpočívají. Naopak

neděle, 9. listopadu 2014, 14:58

Ačkoliv hlavní turistická sezóna již skončila, neznamená to, že musíte do příštího jara sedět doma. Mnohé historické památky...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.