Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Slunce, voda, recese to vše k vidění na Malši

neděle, 4. září 2011, 13:39

Slunce + voda + recese + Budějce + slepé rameno Malše = Vodní hry na Malši v sobotu 3.9. 2011. Akce, která je zároveň rozloučením s budějckým létem, se letos vydařila ke spokojenosti soutěžících, organizátorů i několika stovek diváků, kteří si zábavné vodní odpoledne velmi užívali.

Letošní ročník Vodních her na Malši byl ve znamení inovace – soutěžící týmy nemusely zdolávat nástrahy úzké lávky přes vodu, ale musely překonat nástrahy vodácké techniky – raftů, kánoí a dokonce je v divácky atraktivní disciplíně čekal aquazorbing.
 

Ve vodním klání se střetly 4 smíšené týmy: Ještěři z pekel, Kecy v kleci, Serrasalmus a Utonulá kuřata. Tyto týmy jsme vám představili v předešlém článku "Vodní hry, nebo hry na vodě". Pro zajímavost – Serrasalmus je latinský název zvláště agresivního druhu piraní a stejnojmenný tým projevoval bojovnost přímo ukázkovou...ovšem stejné nasazení, bojovnost a soutěživost prokázaly i další tři soupeřící týmy. Výkony soutěžících byly povzbuzovány fanděním diváků, kteří pokřikem i potleskem ocenili výkony ve všech šesti disciplínách – aquazorbingu, vodní honičce, přetahované, závodu jednotlivých členů týmu v pádlování ve stoje na prkně, závodu v tahu raftů nebo v závěrečné disciplíně – stavění živých soch na raftech. Všechny disciplíny provázely chtěné i nechtěné krkolomné vývrtkovité, placákovité i přemetovité pády do vody a humorné kreace všech soutěžících.

Diváci se bavili nejen neuvěřitelnými a někdy až akrobatickými výkony soutěžících, ale také mimosoutěžními ukázkami  stand-up paddleboardingu, které předvedli manželé Lucie a David Křížkovi – vítězka Miss ČR v roce 2003, v současnosti moderátorka a známý jachtař.

Zájem diváků provázel také ukázky vodního výcviku záchranářských psů z Jihočeské záchranné brigády kynologů. Praktické ukázky přinášení předmětů z vody, tažení lodi v nouzi psem, záchrana tonoucího atd. provázel slovní výklad, který mimo jiné informoval o celkové činnosti jihočeské záchranné brigády a možnostech výcviku záchranářských psů.

Na závěr příjemného vysmátého odpoledne přišlo, jak jinak, vyhlášení výsledků. S rozdílem jediného bodu zvítězil tým Kecy v kleci, druhé místo si v závěrečném rozstřelu vybojoval tým Ještěři z pekel, třetí místo patří týmu Serrasalmus a na čtvrtém místě žlutě zazářil tým Utonulá kuřata.

Vodní hry na Malši byly hravé, chvílemi dravé a také pravé – byly totiž tou správně uvolněnou pohodovou akcí, která se s budějckým létem rozloučila nejlépe, jak se loučit dá – s úsměvem a super náladou.

 
 
 


 

Kam dál?

Vodní recese nejen na Malši

neděle, 4. září 2011, 13:26

Drbna je všude, Drbně nic neunikne a neuniklo jí ani to, že zatímco na slepém rameni Malše v sobotu vládly vodní hry a recese, o...

V Lišově se bude slavit všude

neděle, 4. září 2011, 13:13

Lišov ve dnech 9. a 10. září ožije velkoryse koncipovanými slavnostmi, které pořádá Město Lišov u příležitosti 100. výročí...

Kuriózní plavidla bavila ve Vyšším Brodě všechny přítomné

sobota, 3. září 2011, 22:46

Říká se, že pachatel se vrací na místo činu. Také Drbna se rozhodla vrátit. Tentokrát k Vltavě, na které před prázdninami náš tým...

Jitka Nováčková se hlásí ze Sao Paula

pátek, 2. září 2011, 15:09

Z brazilského Sao Paula se nám přihlásila Česká Miss a hlavně Budějčanda Jitka Nováčková, aby nám poreferovala o tom, jak se tam...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.