Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Slunce, víno, exotika...v Hluboké nad Vltavou.

neděle, 18. září 2011, 14:38

Slunečnou pohodou, vínem z českých a moravských vinic, vodou z moří a oceánů i luxusními auty – tím vším žilo v sobotu 17.9. město Hluboká nad Vltavou.

Slavnosti vína už dopoledne oživily centrum města úvodním slavnostním průvodem, ve kterém se představily mažoretky Hlubocké Princezny, hlubočtí baráčníci i sbor dobrovolných hasičů. Po symbolické sklizni vinné révy z vinice u Knížecího dvora následoval tradiční staročeský jarmark a hlavně vydatný košt vín nejrůznějších značek. Největší zájem byl jako každoročně o burčák. Náměstí u kostela nabídlo návštěvníkům akce pestrou hudební produkci – od dechovky přes rock až po cimbálovku. Koncert kapely Globus oblíbenými hity od  Beatles, skupiny ABBA a dalších některé návštěvníky inspiroval dokonce k tanci.Pořadatel akce – agentura Sinfonie – myslel i na zábavu dětí a na náměstí pro ně byl připraven nafukovací hrad.

Úplně jiná tekutina než víno byla námětem mezinárodního festivalu Voda, moře, oceány.  V třídenním programu bylo  představeno více než 30  zajímavých filmů  z vodního a podvodního světa a v doprovodném programu se diváci a návštěvníci festivalu setkali také s dokumenty a atmosférou Indonésie. Organizátoři festivalu – známý filmař a potapěč Steve Loveček Lichtag a producent Jindra Soukal s potěšením konstatovali, že zájem veřejnosti o uvedené filmy byl až překvapivě velký a mimo jiné tak bylo naplněno poslání festivalu – nejen představit filmovou tvorbu, ale také upozornit na ekologické souvislosti a nutnost chránit ekosystémy moří.

Ani víno, ani voda, ale benzín v nádržích pod oslnivě nablýskanými kapotami – další tekutina, díky které mohla Hluboká nad Vltavou přivítat členy Ferrari clubu Czech republic.Sraz majitelů luxusních aut, jejichž vlastnictví není otázkou majetku, ale životní filozofií, byl naplněn programem, který připravil Golfový klub Hluboká nad Vltavou a Relaxační a regenerační centrum Hluboká. Vyhlídková jízda městem, návštěva zámku, golfový turnaj na hlubockém hřišti a večerní raut v restauraci RRC Hluboká – to vše bylo oceněno účastníky srazu jako velmi příjemný zážitek, který si rádi brzy zopakují.

 
 
 


 

Kam dál?

Krize Jihočechů pokračuje, prohráli se Slováckem 2:0

sobota, 17. září 2011, 23:02

Ani 7. kolo Gambrinus ligy nebylo pro českobudějovické Dynamo tím úspěšným. Jihočeši prohráli v Uherském Hradišti se Slováckem...

Voda moře oceány na Hluboké

čtvrtek, 15. září 2011, 10:10

30 soutěžních snímků ze 13 zemí se utká ve finálovém klání o vítězství na Mezinárodním festivalu Voda moře oceány, který se koná...

Jihočeské slavnosti vína na Hluboké

čtvrtek, 15. září 2011, 09:36

Zkušení vinaři říkají, že během burčákové sezony by každý člověk měl vypít tolik burčáku, kolik má krve. Ještě zkušenější vinaři...

Budějovice mají svůj první Gourmet festival

středa, 14. září 2011, 18:07

Čerstvé suroviny a kuchařské umění. Tak zní recept na kvalitní gastronomii, který chtějí předložit obyvatelům krajského města...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.

Česká diplomacie prověřila v JAR podmínky Krejčíře ve vězení

Pracovníci českého velvyslanectví v Jihoafrické republice minulý týden prověřovali, v jakých podmínkách žije v johannesburské věznici Čech Radovan Krejčíř, jaký má přístup k lékařské péči a ke komunikaci s právním zástupcem. Napsala to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Po dřívější obdobné návštěvě u Krejčíře české velvyslanectví oficiálně podpořilo požadavky odsouzeného na zlepšení podmínek v tamním vězení.

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.