Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Slavnosti letního slunovratu v Holašovicích

pondělí, 24. června 2013, 11:25
Přípitek Panoramixe z daleké GálieLahodný elixír sílyVeze se májHolašovické StonehengeDiváci pozorovali tradiční irské tanceHázelo se i sekerouFronta na kouzelný nápojNa stavění máje se podíleli i návštěvníciMalí i velcí si na jeden den oblékli keltské oblekyNa malování na obličej stály děti frontuSlavnosti slunovratu přišlo oslavit hodně lidíSkupina Jauvajs hrála irskou hudbuZmrzlina přišla v tom horku vhodPříchod Keltů za doprovodu keltských zvonůObřad rozlévání kouzelného nápojeNejenom děti si oblíbily hod na terč různými zbraněmiKoně a KeltovéKaždý si mohl vyzkoušet hru na bubnyDěti si v Holašovicích užily spoustu různé zábavyKeltská moderátorka Adéla JirkalováDěti se mohly projet na koniDáte si?Taneční skupina Coiscéim při tradiční irské polceVážený druid jde vařit kouzelný lektvarPřikládání pod kotel
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.