Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Show Vltava žije získala prestižní světové ocenění

 
čtvrtek, 4. prosince 2014, 07:18

Multimediální show Vltava žije v produkci agentury Art4promotion získala mezinárodní ocenění Ilda Artistic Awards 2014. Jde o historicky první českou firmu, která tuto prestižní cenu, udělovanou od roku 1986, získala. Udílení cen proběhlo 19. listopadu v americkém Las Vegas.

Toto vítězství je o to cennější, že mezinárodní odborná porota hodnotila více než 160 audiovizuálních projektů z celého světa a loňská Vltava žije „Živly“ si odnáší prvenství v kategorii multimediální show.

Mezi další oceněné letos patřili například tvůrci laserových animací k filmu Oblivion s Tomem Cruisem v hlavní roli, autoři koncertu Shakira Live Stage Show v New Yorku, novoroční show v Římě, grand opening společnosti Porsche v německém Osnabrücku, osmý ročník televizní show America´s Got Talent a další. Tímto se český projekt zařadil mezi světovou špičku.

Porota ocenila především koncept zhruba padesátiminutové prostorové show, která jedinečným způsobem vypráví příběh za využití moderních audiovizuálních technologií a originálních multimediálních prvků. Multimediální show Vltava žije vyhrála v Las Vegas nejen u odborné poroty, ale získala zde i cenu diváků.

Videosestřih z vítězné multimediální show Vltava žije Živly

„Ilda Awards je v oboru multimediálních show vnímána podobně jako Oskaři v kinematografii. Tohoto ocenění si vážíme o to více, že jsme první českou společností, která toto ocenění kdy získala,“  říká jednatel agentury Art4promotion Rudolf Střítecký, autor konceptu a režisér multimediální show.

Projekt outdoorové multimediální show Vltava žije připravovali celý rok. Na finálové podobě show se intenzivně pracovalo téměř půl roku.

„Jde o technicky a animačně velmi náročný koncept, kdy každá vteřina z mnohaminutového příběhu má ve scénáři přidělen svůj obraz, akci, zvuk a multimediální nástroj. Celkem se na tvorbě multimediální show podílely desítky lidí. Přinášíme divákům nevyzkoušené věci a nové technologie a každý náš audiovizuální projekt se snažíme posouvat obsahově i technicky o krok dál. Věříme, že toto ocenění naší práce je důkazem, že jsme se vydali správnou cestou,“ dodává Střítecký.

Tímto vítězstvím agentura Art4promotion navázala na svůj loňský úspěch, kdy za show při výroční oslavě společnosti Koh-i-noor Hardtmuth v Moskvě získala druhé místo v kategorii laserová show.

Videosestřih z letošní multimediální show Vltava žije Bouře

Projekt Vltava žije se připravuje i pro rok 2015, kdy začne u pramene Vltavy a symbolicky dopluje v září až do Prahy.

Napsal Igor Mahal
Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Filmaři si z Budějc odvezli osm Černých věží

středa, 3. prosince 2014, 08:40

V minulém týdnu se České Budějovice převlékly do filmového kabátu. Probíhal tady totiž Festival amatérských a studentských filmů...

Sto zvířat pro malé i velké už tuto sobotu ve Slavii

úterý, 2. prosince 2014, 13:26

Kapela Sto zvířat, která na sklonku roku 2013 vydala album Tlustej chlapeček se včelou v kalhotách, vyráží v průběhu letošního...

Satisfucktion minulost respektují, přesto stále hledí vpřed

pondělí, 1. prosince 2014, 17:20

Jen málo budějckých kapel se může pochlubit tak kultovním statusem. Satisfucktion jsou již klasika, která horko těžko hledá ve...

Píseň Vánoční pusa poznala světlo světa

neděle, 30. listopadu 2014, 18:47

Krásný vánoční dárek připravila pro velmi nadanou a talentovanou Barunku Sedláčkovou nově se rodící skupina The Greens. Ta se...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.