Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Šarmantní Ladislav Zibura bavil divadelní scénu DK Metropol

 
středa, 8. dubna 2015, 19:21

Ladislava Ziburu asi není třeba dlouho představovat. Člen organizačního týmu Budějovického Majálesu, student Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, Budějčák a milovník nevšedních výletů a poutí. Tak by se dal Ladislav doposud charakterizovat.

Láďa nyní objíždí Českou republiku se svým vyprávěním o pouti do Jeruzaléma, kterou loni v létě absolvoval a ze které si přinesl velké množství zážitků a zkušeností. Tyto zkušenosti si ale nechce nechat pro sebe a po Brně uspořádal přednášku i v Českých Budějovicích, svém rodném městě.

Na úvod začal tím, jak vše vzniklo a jak ho vůbec pouť do Jeruzaléma napadla. V jeho životě se nejednalo o první výlet takového rázu, již po maturitě vyrazil na Svatojakubskou cestu do Santiaga de Compostela. Cesta ho nadchla. Přestože si na ní prožil své, vyrazil další rok z Budějc do Říma a rok nato na kole k Severnímu moři. Tento plán mu úplně nevyšel, po dlouhé cestě totiž zjistil, že se vyskytl u Baltského moře, a tak se umyl, otočil a jel domů.

Po těchto zkušenostech chtěl zažít i něco jiného, něco míň evropského, proto se mu v hlavě urodil nápad s poutí do Jeruzaléma, jednoho z nejstarších měst na světě. Cesta mu zabrala 40 dnů, ušel během ní přes 1400 kilometrů, několikrát málem umřel nebo se narodil a zažil spoustu vtipných situací.

Budějcká Drbna nechce vyzradit úplně všechno, co Láďa na cestě zažil. Určitě tak využijte šance a zajděte na druhou přednášku, kterou tým okolo Ládi z důvodu velkého zájmu o vyprávění přidal na neděli 19. dubna.

 


 

Kam dál?

Sto zvířat zahraje v Budějcích aneb Velbloud má dva hrby

středa, 8. dubna 2015, 14:16

V roce 2015 slaví kapela Sto zvířat 25 let existence. Zvířata vznikla na začátku 90. let na troskách studentského rock and roll...

Budějce budou žít hudbou, na Lipně uzavřou sezonu ježděním přes rybník

úterý, 7. dubna 2015, 09:21

„Březen za kamna vlezem, duben ještě tam budem.“ Kdo ale vyrazí tento týden za kulturou, rozhodně se nudit nebude. Na jihu Čech...

Poslední průvod budějckých hrkačů vyjde naposledy v neděli v pravé...

sobota, 4. dubna 2015, 15:09

Pro návštěvníka Budějc to musí být jako scéna z hororu. Městem se prochází průvod lidí s bílými škraboškami a svými hrkačkami...

Dvojkoncert Wohnoutů po Velikonocích v Café Klubu Slavie

pátek, 3. dubna 2015, 12:30

Wohnouti? To je partička sympaťáků, co za sebou nechávají vyprodané kluby. Baví lidi jak svými vtipnými texty u písní, tak...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.