Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Různorodí umělci spojili síly. Výsledkem byl okouzlující a dekadentní večírek

sobota, 21. února 2015, 10:55

Spojení hned několika druhů umění do jednoho koncepčního večera s velmi undergroundovým puncem... To se v Budějcích skutečně příliš často nevidí. Muzika, taneční vystoupení, autorské čtení, malířství... Přesně o tom je Infernal Tour, které se v těchto týdnech prohání Českou republikou. Jedna ze zastávek se uskutečnila v pátek 20. února v klubu Fabrika.

Za celým turné stojí pražská partička s názvem Infernalismus, která sdružuje výrazné a mnohdy i velmi svérázné umělce, jež si získávají renomé i daleko za hranicemi jihočeské metropole.

Velký obdiv ve Fabrice sklidili například malíři Sandro Dragoj a Jan Bathor Goll, jejichž díla navodila v klubu velmi zvláštní, možná až dekadentní atmosféru. Sandro Dragoj dokonce, stejně jako na akcích v pražském klubu Exit-us, kde je často k vidění, během večera přímo maloval, takže návštěvníci mohli pozorovat jeho práci v přímém přenosu.

Potlesk si zasloužila i Jana Marešková, jejíž taneční vystoupení bylo milým zpestřením.

O největší kontroverzi se postaralo autorské čtení. Nutno dodat, že je to v tomto případě jedině dobře, protože vyvolat emoce a diskuze, to je zajisté cílem každého spisovatele.

Hlavním bodem večera byla ale hudební produkce. O začátek se postarali domácí Vihar, kteří odehráli možná nejlepší vystoupení, jež jsem měl od nich možnost vidět. Do karet jim hrál i parádní zvuk, který zněl od začátku skutečně masivně a čistě. Člověku z toho až vlály kalhoty... Vihaři představili i novou skladbu, která byla jedním z vrcholů jejich setu. „Je to spíš taková srandička,“ okomentoval později zpěvák Miloš Sokolík. Pokud takových srandiček bude budoucí deska plná, je na co se těšit.

V přímém kontrastu s Vihar byli blackmetaloví Naurrakar, kteří vlétli na pódium jako tajfun. Jejich koncert byl hodně agresivní, přímočarý, přesto ale přístupný i nežánrovým fanouškům, za což mohla nemalá dávka melodií. Každopádně hodně sebevědomé a energické vystoupení, které celé akci přidalo na barevnosti.

Následující Belligerence už roky platí za kvalitní kapelu, jež byla hlavně v období debutu out:red horkým želístkem tuzemské deathmetalové scény. Nemalou pozornost na sebe ve Fabrice strhával bubeník, který celý soubor neskutečně hnal. Měl tvrdý úder a zároveň předváděl mnoho technických legrácek. Skutečně radost pozorovat a hlavně poslouchat. Celkově ale Belligerence nezklamali. Jejich muzika je rozmanitá (v rámci stylu), plná kudrlinek, atmosféry... Hudebně určitě vrchol večera.

Jako poslední na scénu nastoupili Secret Of Darkness, kteří mají momentálně v zádech nové album Neotericus Universum. Jestliže předchozí Belligerence byli nejlepší, Secret Of Darkness by si mohli odnést titul nejprofesionálnější kapela večera. Zpěvák Vojta je stoprocentní frontman, který dokáže publikum strhnout. Bylo by ale nespravedlivé vyzdvihovat jen jeho, protože Secreti fungují skvěle jako celek. Jsou parádně sehraní a šlapou jako hodinky. Od dob debutu ...and the Dark Begins ušli neskutečnou cestu! Příjemná tečka výtečné akce.

Jak budějckou zastávku Infernal Tour zhodnotit? Jednoznačně kladně! Kombinace několika uměleckých oblastí se ukázala jako dobrý a hlavně funkční nápad. Není co vytknout... Palec nahoru!

 
 
 


 

Kam dál?

Předpremiérou dvou dílů představí dokumentární cyklus Kmeny

středa, 18. února 2015, 12:36

Kam v nadcházejících dnech vyrazit? Budějcká Drbna vám přináší několik tipů na kulturní akce, které se budou konat zejména v...

FOTO: Masopustní úterý patřilo v krajském městě koledníkům

úterý, 17. února 2015, 20:47

Růžičková mládenecká, slaměná a mečová koleda. Kouzlo doudlebských masopustů jste mohli už popětadvacáté zažít v jihočeské...

V Budějcích tento pátek začnou Dny slovenské kultury

úterý, 17. února 2015, 16:13

Divadla, koncerty, výstavy a veřejné setkání spisovatelů nabídnou od tohoto pátku Dny slovenské kultury v Českých Budějovicích....

Tradiční masopustní koleda projde dnes odpoledne budějckými ulicemi

úterý, 17. února 2015, 07:17

Dnes ve čtyři hodin odpoledne už popětadvacáté požádají koledníci o povolení městem České Budějovice jíti a koledu provozovati....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.