Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Romantická Dámská jízda voněla růžemi

 
sobota, 17. ledna 2015, 13:05

Multikino CineStar zvolilo pro první Dámskou jízdu v novém roce příjemný romantický film S láskou, Rosie. Nejenom romantický snímek dojal něžné pohlaví v sále. Svou do mlýna přispěla i prezentace o přírodních krémech s růžovým olejem, které provoněly prostor kina.

„Každý sám svého štěstí strůjce.“ Že už jste někdy tuto větu slyšeli? A vzpomenete si na ni, když stojíte na svém životním rozcestí a přemýšlíte, jakou cestou se dát?

Myslím si, že každý kdo, zhlédne romantickou komedii režiséra Christiana Dittera - S láskou, Rosie - tak ano. Stačí jedna osudová věta a váš život nabere úplně jiné obrátky. Přesně to se stane hlavní hrdince Rosie, Lily Collins, která nakonec nejde na ples se svým kamarádem z dětství Alexem, Samem Claflinem, ale s nejhezčím klukem na škole.

Film si zahrává s tématem nejenom silného pouta dvou lidí, kteří spolu vyrůstají, ale i s myšlenkou nebát se jít si za svými vlastními sny a hlavně nebát se říci, co cítíte, protože kvůli tomu můžete například ztratit člověka, kterého milujete.

Komedie plná omylů dohnala přítomné v sále nejenom slzám smíchu, ale i dojetí. Šustění kapesníků bylo slyšet hned několikrát. Postava Rosie je vám hned od začátku velmi sympatická. Nejedna žena v sále se s její duší ztotožňuje a drží jí palce, jako by to byl její životní příběh, který chce, aby dobře dopadl.

Jestli snímek skončí happyendem, už ale musíte zjistit sami. Rozhodně nebudete z kina odcházet rozhořčeni, jako tomu bývá u většiny nových českých filmů.

Budějcká Drbna dává filmu S láskou, Rosie 75 %

Dojemné ale bylo ten večer i rozloučení ředitelky kina Svatavy Kopečkové s moderátorkou Adélou Jirkalovou.

Další Dámská jízda je naplánována na 18. února.

 


 

Kam dál?

96 hodin 3: Liam Neeson tentokrát v roli uprchlíka

pátek, 16. ledna 2015, 14:50

Taken 3 to měl již od začátku těžké. Internetové diskuze se hemžily názory, že už série nemá co říct, fanoušci ostře kritizovali...

To musíte vidět! Výstava představí katastrofy lidského těla

čtvrtek, 15. ledna 2015, 07:05

Po třinácti letech velmi úspěšného turné v Holandsku a Německu se do Čech vrátila výstava voskových figurín s názvem Katastrofy...

Kultura v Budějcích? Roman Dragoun nebo vážná hudba

středa, 14. ledna 2015, 13:27

Tento týden se ponese ve znamení zajímavých kulturních událostí. Koncert, křest i výstavu nabídne Dům umění, přednášet se bude v...

Jihočeské památky trhaly rekordy. Pomohlo i dobré počasí

sobota, 10. ledna 2015, 12:15

Že lidé volné chvíle tráví jen u televize či na sociálních sítích? Nikoliv! Pořád je plno těch, kteří nehodlají sedět doma a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.