Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Rejnok by mohl v březnu získat územní rozhodnutí

 
čtvrtek, 17. ledna 2013, 13:41

Práce na stavbě Koncertního a kongresového centra Antonína Dvořáka v Českých Budějovicích, které ve tvaru rejnoka navrhl zesnulý architekt Jan Kaplický, pokročily.

Radní na svém úterním zasedání jednali se zástupci investora stavby za asi dvě miliardy korun o stanovisku k vydání územního rozhodnutí. Z Londýna na ně přiletěla i architektka Eva Jiřičná, která stojí v čele projekčního týmu.

Podle předsedy Jihočeské Společnosti přátel hudby (JSPH) Antonína Kazila, jenž o výstavbu koncertního centra několik let usiluje, by územní rozhodnutí měli získat asi v březnu, první koncert v Rejnokovi by měl být v roce 2015.

Tajemného investora ale stále tají. Podle rozhodnutí krajského úřadu nebude mít stavba významný vliv na životní prostředí a takzvaná EIA se k němu nemusí vypracovávat.

V minulosti se spekulovalo, že investorem bude ČEZ, to ale Kazil odmítl. Podle něj to nebude ani ruská společnost TVEL, jež je výrobcem jaderného paliva pro Temelín a také sponzorem festivalu Emy Destinové, kterou pořádá JSPH, ani konsorcium Mir, jež se uchází o dostavbu Temelína. „Nebude to žádná společnost z východu, ani jaderná,“ uvedl Antonín Kazil pro ČTK.

Radní se podle primátora Juraje Thomy bavili s realizačním týmem zejména o dopravním napojení objektu, o tom, jak zasahuje do dalších zájmů města v lokalitě Čtyři Dvory.

„Výsledkem je, že jsme nějakou shodu našli. Shoda umožnila, že město poté, co budou dořešeny dvě křižovatky, napojení areálu směrem na Husovu třídu a na ulici Evžena Rošického, vydá kladné souhlasné stanovisko pro vydání územního rozhodnutí na tuto stavbu,“ uvedl primátor. Pokud to projektanti stihnou, tak po příští radě.

Thoma zdůraznil, že město se na stavbě nebude finančně podílet a prodej pozemků, které má investor nyní od města pronajaté, se odehraje za standardních podmínek. Město by centrum mohlo využívat třeba pro baletní a operní inscenace Jihočeského divadla.

„V tuto chvíli nevíme, kdo bude investorem, ale vědět to chtít budeme. Pro nás je důležité, aby na těch městských pozemcích, které jsou v centru bývalého vojenského areálu ve Čtyřech Dvorech, kde se budou odehrávat i jiné aktivity, nezůstala například jáma, nebo rozestavěná stavba,“ uvedl primátor.

Město bude chtít podobné záruky, jako třeba požadovalo na nestandardní stavbu autobusového nádraží, jež stojí na střeše obchodního domu.

Kaplický se svým týmem Future Systems navrhl pro České Budějovice originální černý objekt organických tvarů. Dokončená studie je Kaplického nejdopracovanějším dílem v tuzemsku, jeho náhlá smrt však v lednu 2009 další jednání načas zmrazila.

Navržený objekt má trojúhelníkový půdorys a zaujímá plochu téměř 1,5 hektaru. Centrum má mít například dva koncertní sály pro 1000 a 400 posluchačů.

Zdroj: ČTK
Foto: www.konstrukce.cz

 

Chcete mít v Budějcích Rejnoka?

 
 
 
 
 
 
 
Celkem hlasovalo 201 čtenářů
 
 


 

Kam dál?

Budějckou DNB scénu ve Slavii nakopne Philip TBC

pondělí, 14. ledna 2013, 19:55

Nastal čas na další Gangster Trippin! Ze stáje shadowbox dorazí do Budějc na Let It Roll Winter Warm-Up legendární DJ a producent...

Na novou podobu točny Budějce vyhlásí soutěž

pondělí, 14. ledna 2013, 09:21

Město České Budějovice vyhlásí architektonickou soutěž na novou podobu plenérového divadla v zahradě českokrumlovského zámku....

Počet zaměstnanců se po reorganizaci NPÚ nezmění

neděle, 13. ledna 2013, 11:45

Počet zaměstnanců se po reorganizaci Národního památkového ústavu na jihu Čech, v západních Čechách a na Vysočině nezmění....

VIDEO: Roman Dragoun s His Angels si podmanili Budějčáky

sobota, 12. ledna 2013, 22:22

S nezapomenutelným hudebním zážitkem odcházeli v pátek večer z budějckého klubu Highway 61 všichni, kteří si přišli poslechnout...

 

Komentáře

Nitram Kílvap

Rejnok patří na Mariánské náměstí!

sobota, 19. ledna 2013, 14:58
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.