Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

RECENZE: Želvy Ninja ještě do polívky nepatří!

 
pátek, 22. srpna 2014, 18:23

Začátkem 90. let to byl neskutečný kult. Želví ninjové, Tříska, Trhač... Bylo v Čechách dítě, které by se do prvního filmového želvího filmu nezamilovalo? Ne! Letní kina praskala ve švech a želvy měly dokonce snad i větší status než třeba Batman.

Jenomže postupně želvám odzvonilo. Zašlý lesk jim nevrátily ani nové seriály, ani film z roku 2007. Změní se situace v roce 2014?

Nad novým zpracováním mnoho lidí ohrnovalo nos již dávno před premiérou. Trailer sice vypadal dobře, ale fanoušky děsila nová podoba Trhače a přílišná akce, která z ukázek sršela. Staré želvy si přitom zakládaly i na silné atmosféře a humoru.

Nutno hned dodat, že atmosféra snímku skutečně chybí. Pamatujete si na temný nádech jedničky, ze kterého měli znepokojivý pocit i rodiče? V novince po něm nejsou ani stopy. Bohužel. Vtip naštěstí filmu nechybí, a ačkoliv to není žádný komediální orgasmus, některé hlášky vám úsměv na tváři vyloudí.

Jak se předpokládalo, Želvy Ninja staví především na akci, která vrcholí hlavně v druhé polovině stopáže. V té první se spíše kecá a děj se soustředí na reportérku April (Megan Fox), která je sice hezká, ale tak nějak nad její honbou za senzací kroutíte hlavou. Film je zkrátka ze začátku pěkně nudný a šedivý. Jakmile se ale děj trošku rozjede, snímek nabírá grády a chvílemi je až dechberoucí podívanou.

Vrcholem je bezesporu scéna na sněhu, kdy se želvy snaží co nejrychleji dostat za Trhačem, jenž letí vrtulníkem. Výborný střih, efekty, tempo a v tom všem jedna hláška za druhou. Škoda, že se takto skvělých momentů nepodařilo natočit více. I samotné finále s Trhačem je pak už jen slabším odvarem.

Apropo... Trhač! Čekáte charismatického netvora? Zapomeňte na něj! Jak již trailer napovídal, z ikonické postavy se stal podivný hybrid, který připomíná robotického střihorukého Edwarda. Podoba trhače je největší prohrou filmu. Bohužel...

Samotné želvy se naproti tomu povedly. Dokonce i připomínají své předchůdce z 90. let, což osobně kvituji. Člověk tak má alespoň trošku nostalgický pocit. A Tříska? Příliš sympatií ve vás nejspíš nevzbudí, ale co byste čekali od přerostlé krysy.

Je škoda, že i v novém zpracování chybí největší komiksový padouch všech dob - Krang. Snad jednou rozzuřený mozek s očima dostane svůj zasloužený prostor.

Želvy Ninja není špatný film, ačkoliv osobně dám vždycky raději přednost původní trilogii. Nová verze je pohodovou letní oddychovkou, při které si odpočinete a určitě se i slušně pobavíte. Nic hlubšího, jako například nové verze Batmana či Robocopa, ve vás ale nezanechá.

Jedno se však musí tvůrcům nechat - vrátili želvy na scénu. Kinosál byl slušně zaplněn a podle reakcí dětského publika si dovolím říct, že jsou želvy zpátky!

Budějcká Drbna dává filmu Želvy Ninja 60 %

Recenzi filmu podpořilo multikino CineStar České Budějovice

Foto: Paramount Pictures

 


 

Kam dál?

Rockový mejdan na Holkově nejen s Alkeholem a Harlejem

pátek, 22. srpna 2014, 10:00

Letní parket Holkov zažije dnes večer rockový mejdan. Pod širým nebem vystoupí na jednom místě hned čtyři kapely. Po skupinách...

Páteční koncerty na letní scéně rozproudí krev v žilách

čtvrtek, 21. srpna 2014, 16:00

Multižánrový festival Central Park Slavie se stejně jako léto blíží ke svému konci. Do této chvíle akci v srdci jihočeské...

Central Park Slavie bude patřit dětem i jejich rodičům

středa, 20. srpna 2014, 18:32

Letní multižánrový festival Central Park Slavie zítra odpoledne rád přivítá dětské publikum, ale ani rodiče nepřijdou zkrátka....

Festival Frymburkfest - Lipno 2014 navštívilo 30 tisíc lidí

úterý, 19. srpna 2014, 19:33

První ročník letního charitativního multižánrového festivalu Frymburkfest - Lipno 2014 s podtitulem Na společné vlně se mimořádně...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.