Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Recenze: Velešínští A Sweetwater Trick jsou na nové desce přístupnější, k minulosti se ale zády netočí

 
sobota, 28. března 2015, 15:54

Velešínští A Sweetwater Trick v posledním roce výrazně ožili. Nevím, co jim nahnalo pomyslný vítr do plachet, ale zvýšená snaha, respektive nemalé ambice jsou nepřehlédnutelné. Změnou pak prošla i jejich muzika, která sice trošku ztratila na originalitě, ale na druhou stranu chytila výrazný feeling, jež dřívější tvorbě přece jenom chyběl.

Čerstvé album What if? je již čtvrtou nahrávkou kapely, ale dá se říct, že až nyní se jedná o dlouhohrající debut. A Sweetwater Trick sice stále ctí své kořeny, kdy se poměrně dost sázelo na atmosféru a neotřelé pasáže, ale je evidentní, že vstoupili do nové epochy, která je ve znamení punku, rocku, ale i popu a metalu. Oproti starším nahrávkám jsou skladby přímočařejší a více postavené na silných refrénech a lehce zapamatovatelných melodiích.

Nutno napsat, že cesta, kterou si A Sweetwater Trick vybrali, není špatná. Sice se kluci po celou hrací dobu pohybují po tenkém ledě, kdy mohou kdekomu přijít až vlezlí, možná infantilní, ale upřít se jim nedá snaha o rozmanitost a co nejosobitější vyznění. To z nich dělá v rámci žánru skutečně zajímavý hudební úkaz, a to nejen z hlediska jihočeské scény.

Rozmanitost ale neznamená snahu zavděčit se všem. A právě tu z desky bohužel také cítím, ačkoliv je to samozřejmě ryze subjektivní pohled. Řeč je o metalových (nebo spíše metal core) pasážích, které občas zní nepatřičně a příliš samoúčelně (naštěstí jich na desce příliš není). Na vině je také zvuk, který je na takové okamžiky až moc „hodný“ (naopak naprosto sluší „popovějším“ pasážím, jež převládají). Chápu, že se A Sweetwater Trick snaží pojmout svoji tvorbu co nejbarevněji, ale do budoucna bych se skutečně držel toho, co jim jde nejlépe - viz skladba What if?

A vrcholy? Kromě zmíněné titulní písně Moralize s perfektním violoncellem a hitová Unbless Parasite. Totální pecky, které jsou celkově vůbec tím nejlepším, s čím tito sympaťáci doposud přišli.

A Sweetwater Trick urazili ohromný kus cesty. What if? je dospělá deska, která je na jednu stranu přístupná všem, na stranu druhou těžce uchopitelná, což z ní dělá záležitost, jež si zasluhuje pozornost. Někdo může namítnout, že kapela udělala krok směrem k trendovosti (nebo líbivosti, jak chcete), ale mně to přijde naprosto přirozené a tento vývoj jim maximálně schvaluji.

 


 

Kam dál?

Ian Ritchie zahraje na svůj saxofon v Budějcích

pátek, 27. března 2015, 13:31

Po loňském vystoupení na letním open air scéně Jihočeského jazzfestu v Třeboni se britský saxofonista, skladatel a uznávaný...

Nejvíce novinek v nové návštěvnické sezoně slibuje Český Krumlov

pátek, 27. března 2015, 07:57

Nejvíce novinek v nové návštěvnické sezoně na jihu Čech, kterou většina státních památek zahájí v předstihu o tomto víkendu,...

Burácející motory budou slyšet v Cinestaru, který na apríla uvede...

čtvrtek, 26. března 2015, 09:16

Na poslední jízdu po filmovém plátně se pomalu chystá zesnulý herec Paul Walker. Už ve středu uvede budějcký Cinestar v...

V pátek propukne ve Slavii oblíbená Retroparty

středa, 25. března 2015, 14:08

Oblíbená každoroční Retroparty v Café Klubu Slavie se již kvapem blíží! Připravte si pomádu, oprašte paruku, ze skříně vyndejte...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.