Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Rapeři chystají novou desku, už vydali dva singly

 
středa, 6. února 2013, 19:48

Chason a Spine jsou rapeři z Budějc, kteří plánují na jaře letošního roku vydat nové album. Přestože nejsou na scéně žádnými nováčky, bude to jejich první deska. Zatím spatřily světlo světa dva singly, které jsou na internetu k vidění od závěru minulého roku, respektive začátku toho letošního.

První singl, k němuž Ondřej Bostl (Chason) s Matoušem Vojtou (Spine) dokonce natočili videoklip, se jmenuje Nikdo není dokonalý.

„Jde o motivační track. Klip jsme točili u planetária v centru Českých Budějovic a uvnitř kavárny Manon,“ přiblížil vznik videa Ondřej Bostl, neboli Chason.

S nadšením přijali nový klip také posluchači. „Těžko uvěřit, že je to budějckej rap. Nasadili jste laťku hodně vysoko,“ vzkázala raperům na sociální síti YouTube Lucie Pečmanová. „Moc dobrý, hlavně tam zpíváte pravdu. Palec nahoru!“ dodal Franz Wiener.

Další singl na sebe nenechal dlouho čekat a hned na začátku roku 2013 vydali Chason se Spinem písničku Jsme nevinní, která je jejich vyjádřením k diskutované prezidentské amnestii Václava Klause.

„Jsme nevinný, volní jak ptáci, svoboda voní, můžem zase páchat zločiny, do jednoho máme čistý rejstříky. Slavíme Nový rok o pár dní později, přišel den, kdy je zapotřebí vzdát hold český justici, už nemusim oddělávat veřejně prospěšnou práci. Pan prezident mi pod stromeček nadělil amnestii a jako bonus smazal všechny moje přečiny...“ zpívají budějčtí rapeři.

Nové album vyjde pod štítkem Star Music Labelu v první polovině jara. Veškerou tvorbu Chasona a Spina můžete sledovat na jejich facebookovém profilu nebo prostřednictvím youtube kanálu.

 


 

Kam dál?

V Modrých dveřích zahrají Kahovec se Sodomou

středa, 6. února 2013, 16:10

Rock´n´Roll tady bude i když my už tady nebudeme - to je titul posledního alba Karla Kahovce, Viktora Sodomy a skupiny George &...

FOTO: Plavští oslavili začátek masopustu

pondělí, 4. února 2013, 12:42

V rámci takzvané slaměné koledy, která má v obci Plav u Českých Budějovic již 23letou tradici, se v sobotu sešla skupinka přátel...

V Budějcích začala výstava prehistorických zvířat

sobota, 2. února 2013, 16:42

Přibližně dvě desítky nejatraktivnějších robotických modelů prehistorických zvířat v životní velikosti uvidí návštěvníci výstavy...

Babovřesky jdou do kin, Troška natočí druhý díl

sobota, 2. února 2013, 01:52

Letní komedie plná nedorozumění a nečekaných souher náhod odehrávající se v nádherném prostředí jihočeských vesniček. To jsou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.