Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Radním došla trpělivost, na investora Rejnoka čekat nebudou

 
čtvrtek, 27. března 2014, 15:28

Českobudějovičtí radní zastavili přípravu stavby Koncertního a kongresového centra Antonína Dvořáka, takzvaného Rejnoka. Důvodem jsou nejasnosti kolem investora, jehož garant projektu stále nepředstavil. Stavbu za dvě miliardy korun navrhl zesnulý architekt Jan Kaplický již v roce 2008.

„Pokud budu mluvit za sebe, tak se domnívám, že garant měl dost času na to, aby nám investora představil. Ty nejasnosti kolem financování mě vedly k tomu, že jsem také souhlasil se zastavením projektu,“ řekl po středečním jednání Rady města České Budějovice náměstek primátora Petr Podhola.

Rejnok přitom získal vloni územní rozhodnutí. Stavba měla vzniknout na ploše několika desítek tisíc metrů čtverečních v areálu bývalých kasáren ve čtvrti Čtyři Dvory.

„Já osobně jsem byl pro, abychom ještě dali garantovi projektu šest měsíců čas na oznámení investora. Ale musel by do týdne začít platit nájem z pozemků, které jsou pro stavbu vyčleněné,“ uvedl 1. náměstek budějckého primátora Miroslav Joch s tím, že nájemné by činilo 250 tisíc korun ročně.

Garantem projetu je Jihočeská společnost přátel hudby. Její předseda Antonín Kazil tvrdí, že v nejbližší době by investora oznámil. „Máme konkrétnější údaje, ale chtěli jsme jméno zveřejnit až ve chvíli, kdy bude vše definitivně uzavřeno,“ sdělil včera agentuře ČTK.

Zároveň dodal, že jej rozhodnutí radních mrzí, ale stále věří, že tím projekt Rejnoka nekončí. „Chceme o tom dále jednat. Pokud tedy bude nadále zájem rovněž z druhé strany,“ řekl Kazil.

Město ale nehodlá pozemky vyhrazené pro výstavbu plánovaného kulturního stánku dál blokovat a začne projednávat žádosti o jejich odkup. „Změna územního plánu zatím není aktuální. Nejprve musíme dobudovat základní technickou vybavenost. To může trvat až rok,“ dodal náměstek primátora Miroslav Joch.

„Pokud někdy v budoucnu Jihočeská společnost přátel hudby přijde a bude chtít umístit Rejnoka do výstavby, která tam vznikne, bude už jenom na jejich úsudku, zda se tam tento objekt hodí, nebo ne,“ poznamenal ještě Joch.

Jeho slova doplnila náměstkyně primátora Ivana Popelová, že vedení radnice se nyní může začít naplno zabývat plánovanou rekonstrukcí kulturního domu Slavie.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Jiří Mádl: „Natočil jsem film, teď už dokážu všechno!“

středa, 26. března 2014, 14:46

V roce 2004 debutoval jako herec, v roce 2014 se taktéž v budějckém multikině CineStar promítá jeho první film Pojedeme k moři,...

Popelka v sobotu přibruslí na budějcký led

úterý, 25. března 2014, 20:17

Divácky nejúspěšnější a nejprodávanější muzikál v České republice a na Slovensku se vrátil z úspěšného ukrajinského turné a na...

Čínští artisté roztleskali Budvar Arénu

úterý, 25. března 2014, 19:03

Když se řekne cirkus, mnohým z nás se vybaví mříže s tygry a lvy, koně, artisté na lanech a další pozoruhodní lidé kočující od...

Monkey Business budou řádit v Café klubu Slavie

sobota, 22. března 2014, 19:23

Letošní turné oblíbené kapely Monkey Business Vyznavači dobrých mrvů započalo o prvním březnovém pátku. A do Budějc přijeli tihle...

 

Komentáře

Jan Řehoř Husinecký
Jan Řehoř Husinecký

Dle mého názoru se jedná o další megalomanskou stavbu, kdy využití je velice sporné. Jen se ale hrozím toho, co nám zde vyroste jiného. Abychom nakonec neříkali "zlatý" Rejnok.

pátek, 28. března 2014, 10:04
 
 
Badaxe Kocour

No konečně se radní rozhoupali a místo dalšího (kolikátého?) prodloužení poslali ten spolek do háje. Kdyby někdo opravdu chtěl takovou nesmyslnost stavět a provozovat dávno by ho bylo možno představit. Nechci řešit architekturu, ale využitelnost je myslím si značně sporná, takže na "investora" se mi nějak nechce věřit.

pátek, 28. března 2014, 01:47
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.