Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Radniční výstavní síň je plná roztomilých dětských prací

 
pátek, 24. ledna 2014, 18:36

Byl to zajímavý rok. Vznikl slavný fotbalový klub AC Sparta Praha, v Košicích začala jezdit první parní tramvaj a ženy v Coloradu mohly konečně volit. Rok 1893 byl důležitý také pro Budějčáky!

Tehdy totiž vznikla 1. obecní česká škola v Českých Budějovicích, která dnes nese název Základní škola a Mateřská škola J. Š. Baara. Výročí 120 let od založení se škola rozhodla oslavit výstavou dětských prací, která měla tento týden ve středu vernisáž ve výstavní síni českobudějovické radnice.

„Řada osobností a spolků tehdy usilovala o pozvednutí českého školství,“ vrátil se ke kořenům školy její ředitel Vladimír Čunát. „Nakonec se podařilo postavit velkou budovu na rohu Jírovcovy a Baarovy ulice,“ dodal se slovy, že je škola důkazem toho, že se český život začal koncem 19. století v Českých Budějovicích prosazovat.

ZŠ a MŠ J. Š. Baara je známá mimo jiné folklórním souborem Bárováček, který má již více než půl století dlouhou tradici. Původně se jednalo pouze o dívčí soubor, který se ale začal velmi rychle rozrůstat. Na svém kontě má mnoho významných ocenění a úspěchů. Ve škole také působí dětský pěvecký soubor Carmina. Právě ten se ve středu odpoledne představil i návštěvníkům vernisáže.

Výstava ke 120 letům ZŠ a MŠ J. Š. Baara potrvá až do 7. února. „Podílely se na ní děti ze základní i mateřské školy,“ zmínil Vladimír Čunát. Dětské výtvory můžete vidět na několika panelech. Expozice je pěkně a přehledně uspořádaná, což potěší oko nejednoho návštěvníka.

Radniční výstavní síň letos nabídne hned několik zajímavých výstav. Školáky z Baarovy školy nahradí Dny slovenské kultury, které začnou v druhé polovině února. Program, který naleznete na stránkách města, je plný až do konce roku!

 


 

Kam dál?

12 let v řetězech: Bič švihá, maso se trhá a emoce pracují

pátek, 24. ledna 2014, 13:50

Černý muž pod bičem otrokáře žil... Zná to každý, kdo byl alespoň jednou na táboře, nebo se učil hrát na kytaru. Pěkná písnička,...

SOUTĚŽ: Vyhrajte lupeny na Dětský maškarní karneval

pátek, 24. ledna 2014, 13:10

Nevíte, kam v nevlídném sychravém počasí, jaké právě venku panuje, vyrazit s dětmi? Budějcká Drbna má pro vás tip na víkend! Tuto...

Budějce v květnu ožijí Majálesem již pojedenácté

čtvrtek, 23. ledna 2014, 20:43

Více než sto akcí na třiceti scénách v centru města návštěvníkům nabídne jedenáctý ročník Budějovického Majálesu. Mimo hudby a...

Druhý ročník Pivního diskoplesu se koná již v sobotu

čtvrtek, 23. ledna 2014, 19:38

V Kulturním domě Vltava se v sobotu od 19.30 hodin uskuteční druhý ročník Pivního diskoplesu. Historicky první ročník této akce...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.