Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Radek Bakalář chystá show, která tu ještě nebyla

 
pátek, 30. ledna 2015, 15:22

S kouzelníkem, iluzionistou a tanečníkem Radkem Bakalářem si Budějcká Drbna povídala už několikrát. Naposledy u něj vyzvídala zajímavosti o projektu Revolution of Magic, kterým započal svou novou éru kouzlení.

Rok ale utekl jako voda a nyní tento budějcký sympaťák chystá akci s názvem Revolution of Magic live. Drbna proto nelenila a domluvila si s Radkem Bakalářem schůzku, aby jí řekl něco víc.

Radku, nejdřív všem čtenářům řekni, co se vlastně chystá?
Chystá se velkolepá show v divadelní scéně Metropolu, kde jsem se rozhodl vyprodat všechna možná místa. Show bude obsahovat jak kouzelnické, tak taneční prvky. Je to takové vyústění  projektu Revolution of Magic, který jsem rozjel minulý rok. Ohlas na pořad byl docela velký, lidé mi hodně píšou, mám od nich suprovou zpětnou vazbu, a tak jsem se rozhodl předvést i něco naživo. Už od mala je to můj sen. Událost, kam se přijdou lidé podívat pouze na mě. A já se pak budu moci podívat do zaplněného hlediště a zažít to. Všude, kde jsem zatím byl, ať se jedná o soutěže nebo další akce, přišli lidé na více vystupujících, ne pouze na mě. Plné hlediště. To je moje hlavní myšlenka a můj sen.

Už na hodně místech jsem se dočetl, že se jedná o budějcký unikát, je to tak?
Já bych dokonce řekl, že se nejedná o budějcký unikát, ale přímo o celorepublikový. Nechci nějak přehánět, ale taková show tu ještě není a nebyla. Během ní spojím vše, co jsem se naučil, takže diváky čeká taneční vystoupení s Budside, mojí rodinou, kterou jsem opustil a teď se k ní vracím. Trochu jsem se bál, jak mě kluci přijmou, ale jsou úžasní. Vyrostli, pracují, ale když ode mě přišla nabídka, neváhali a šli do toho. Navíc jsem si na show pozval hosty Paulieho Garanda a Kennyho Rougha, kluky, kteří jsou ikonami dnešního hiphopu, mají na internetu obrovskou sledovanost a spolupracují s nejlepšími v České republice.

Pro mnoho lidí to bude šance vidět tě po dlouhé době opět naživo...
Ano, je to částečně tak. Vystupuji teď hodně na firemních a soukromých akcích, v nákupních centrech. Takže je možnost vidět mě tam, ale ne nikdy dvě hodiny v kuse. A hlavně, připravuji věci přímo pro tuhle show. Věci, které jsem nikde jinde zatím neukázal. Vím, že cena vstupenky není nejnižší, ale troufnu si říct, že jsem připravil iluze, které tady nedělá nikdo. Lidi zažijí úplně něco jiného, než jsou karetní kouzla a tak podobně. Chci to nést v jiném duchu. Tím, že spolupracuji s kluky, diváci neuvidí klasické asistentky v plavkách zavírající se do beden, ale nahecovaný streetdance s kouzly.

Takže diváky nečeká jen kouzlení, ale i tanec.
Chci spojit obojí dohromady. Na všechny čeká velké překvapení až na konci. Během celé show se budou dít věci, na které najdou diváci vysvětlení právě až v úplném závěru. Mám to rád v životě, ve filmech a chci to promítnout i do svého představení. Kdybych měl možnost jít na podobné vystoupení, nepřemýšlím ani vteřinu a půjdu. Osobně bych si to určitě nenechal ujít. (směje se)

Jak je to se vstupenkami, jsou ještě vůbec nějaké?
Prodej lístků běží už od prosince na webu CBsystem.cz a zatím je prodána více než polovina vstupenek. Dají se tam koupit online, takže není potřeba kamkoliv chodit, případě jsou k mání na pokladně DK Metropol. Cena lístků je speciální, tedy 262 Kč. Možná se někdo ptá, proč zrovna tahle cena, ale vysvětlení je lehké. Show se koná 26. února. Hodně lidí bylo rádo, že jsem akci neudělal 31. prosince, protože tolik by za lístek asi nedali. (směje se)

Kolik diváků se do sálu vejde?
Kapacita je 550 míst a chci prodat minimálně pět set lístků, nejlépe vyprodat každé volné místo.

Jak dlouho show připravuješ?
Ty první náznaky a první poznámky, které mám v sešitu, kam si zapisuji všechny nápady, jsou už minimálně dva roky staré. Poté, co jsem rozjel projekt Revolution of Magic, se ve mně tyhle myšlenky nějak vytřídily, poskládaly a výsledkem je to, co se bude v únoru v divadelní scéně dít.

A co vzkázat čtenářů Budějcké Drbna závěrem?
Určitě bych všem rád vzkázal, že na tom opravdu makám, skoro nespím, pracuji dnem i nocí, stal se ze mě marketingový manažer, mám hodně schůzek, učím se nové věci, zároveň do toho přepínám na umělce, když střihám hudbu, připravuji choreografii a další věci. Hodně se to ve mně míchá a hlava jede na plné obrátky. Velice mi v přípravě pomáhá i můj bratr. Chci mu tímto opravdu moc poděkovat. Takže díky, brácho!

Byl bych rád, kdyby se na moji show přišlo podívat co nejvíc diváků a tu práci viděli naživo. Všichni si to užijí, bude to párty, žádná nuda, žádné čekání. Paulie bude rapovat v divadle možná poprvé ve svém životě, což podle mě tu show hodně oživí a přitáhne i mladší lidi, kteří do divadla moc nechodí. Přitom je to hrozná škoda. Mám divadlo rád a je škoda, že mladší generace sedí u počítačů místo toho, aby vzali svoji přítelkyni, oblekli společenský oděv a šli večer do divadla.

Soutěž o vstupenky

Jeden čtenář, který do neděle 8. února správně zodpoví otázku prostřednictvím formuláře a následně bude vylosován, získá od Budějcké Drbny dva volné lístky na show Revolution of Magic live Radka Bakaláře.

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.

SOUTĚŽ SKONČILA

Na webu bylo dosud odvysíláno celkem sedm dílů projektu Revolution of Magic Radka Bakaláře. Správně je tedy možnost B.

Dvě volné vstupenky na dnešní show vyhrála čtenářka Zuzana Vašová. Blahopřejeme!

 


 

Kam dál?

Divadlo má v podkroví novou scénu pro sto diváků

pátek, 30. ledna 2015, 10:00

Jihočeské divadlo bude moci využívat novou studiovou scénu. Ta vznikla při rekonstrukci objektu za téměř 30 milionů, která trvala...

Kapela The Greens si odbyla koncertní premiéru

čtvrtek, 29. ledna 2015, 18:48

Pokud pravidelně sledujete Budějckou Drbnu, určitě jste zaregistrovali novou kapelu The Greens, kterou před časem založili...

Ferdinand Runk. Ve své době velmi ceněný, dnes opomíjený

čtvrtek, 29. ledna 2015, 12:36

Jeho nádherná díla obdivujeme například na zámcích v Českém Krumlově, Hluboké či Třeboni. Jméno Ferdinand Runk ale většině z nás...

„My jsme ONI,“ bude znít v pátek večer Slavií

čtvrtek, 29. ledna 2015, 09:09

Tři hlasy, kytary a dechy, české texty, živelná rytmika. To jsou ONI - pětice výlupků českobudějovické hudební scény, která se v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.